Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Soundrops Top 60
Autor Wiadomość
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-10-18, 23:24   

Jak dla mnie to wersja Soundrops jest po prostu zajebiście rewelacyjna, przepraszam za pewien prymitywizm wypowiedzi ;) Nie tam żaden kunszt docenić, bo to brzmi jak "pochylić się nad problemem". To jest totalny killer!!!!!!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-19, 10:03   

12/12 soundrops covers - (10.) buy for me the rain

Wczoraj było o wychylaniu się z bezpiecznych traktów, dzisiaj przeciwnie, Szczęśliwie znalazłem - w Schwarzwaldzie! - na kasecie! zespołu country!!! - piosenkę na której oni, tzn. zespół o przecudnej nazwie Nitty Gritty Dirt Band wychylił się ze swoich zazębień i wykonał piosenkę w stylu country-pop. I melodia, i tekst, i kunsztowne harmonie, i nawet smyczki okazały się tak "moje", że od 1997 roku piosenka za mną chodzi co róż o sobie przypominając. Po kilku fascynujących próbach udało się ją nagrać w sposób tak nasycony, że już nie ma gdzie kija włożyć. Ha!

Soundrops version

Nitty Gritty Dirt Band orygi-now!
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2016-10-19, 17:08   

Crazy napisał/a:
"pochylić się nad problemem". To jest totalny killer!!!!!!

To doprecyzujmy - Gero wykonał zajebistą robotę, taką, że gdyby pominąć oryginalną i niezmywalną niestety potworkowatość samej piosenki, głównie zwrotki dodajmy, należałoby dać za to niechybnie sześć gwiazdek na sześć. A może nawet więcej. I zawsze zdanżam! :D
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-20, 09:40   

12/12 soundrops covers - (9.) john riley

Kiedyś ważny numer na kasecie "Songs from the Plains (Facing the Hills)", za niedługo być może ważny punkt "ukrytego albumu" Soundrops pt. "White". Nagraliśmy to z Pawłem wiosną, trochę twardy sound wyszedł, ale to nic, bo przesłanie jest tak wyraziste, że nawet my go nie zniszczyll :)

John Riley (Paweł mix)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-21, 11:00   

12/12 soundrops covers - (8.) solang` man träume noch leben kann

Zrobiłem za mały rozmax i nie mieszczą mi się numery w dwunastce - nieskromnie krzyknoł - zatem będą dwa miejsca ósme. Na pierwszym z nich, hehe, piosenka po niemiecku, którą w połowie lat 90-tych przydybałem na kanale Viva Zwei, w tym samym zresztą momencie błysnął mi w tym samym miejscu akustyczny secik Blur grających numery This Is a Low i Woodpigeon Song, to było równie olśniewające. Ale teraz mówimy o zespole Munchener Freiheit - tak jak tamtego Blur, także i tego wykonania przy zapalonych świecach nigdy już później nie widziałem. Zostaje nieco plastikowa wersja oryginalna. No i nasza, hehe

solang, moja mia, solang dziwko*

*tak chciałem przyciongnońć oglądalność
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2016-10-22, 19:47   

Fajna ta niemiecka
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-22, 20:34   

łap oryginała

(no, nie całkiem, to jakiś orkiestrowy remix - chyba z lat 90-tych, nie ma plastiku oryginału, classy!)

https://www.youtube.com/watch?v=As5gNOag-80


PS. a tu Twój awatarek śpiewa wersję angielską ;)
https://www.youtube.com/watch?v=E8tNCNmyCbU
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2016-10-23, 09:18   

To tu lepsza, bo z plejbeku chłopaki grajo chyba i można na nich popaczeć. Wizualnie 1988 w całej pełni, ale piosenka nadal fajna :)
https://www.youtube.com/watch?v=FEPCA1Xtw9E
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-10-23, 17:25   

Ja chwilowo powróciłem do 60/60 na poziomie dwudziestu kilku, więc teraz nie o niemieckiem kowerze (nigdy o nim nie słyszałem!), lecz o Mnichu.

Lodge napisał/a:
pokazała mi w wieku 27 lat i ze 250 piosenek na stanie, że niekoniecznie trzeba używać wszystkich strun we wszystkich piosenkach

to świetne!
I piosenka Monk też świetna. Nie zetknąłem się z nią wcześniej, ale rzeczywiście jest w niej coś innego. Pisałeś przy różnych okazjach, że jakaś piosenka wyraźnie różni się od innych i nieraz tego zupełnie nie słyszałem. Tutaj jednak tę "kondensację wykonawczą" słyszę dość wyraźnie i bardzo mi się ona podoba. Super numer!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-24, 09:18   

12/12 soundrops covers - (8.) useless information

Piosenkę The Move poznałem jeszcze w kultowej drugiej klasie liceum i tak mnie od 23 lat rozwesela. Oczywiście jeśli zespół The Soundrops się komuś z czymś kojarzy, to na pewno nie z zaraźliwą radością (niestety, gdzie się podziały te wszystkie śmiechy...) - nasza przeróbka jest zatem krokiem w dobrą stronę i jej miejsce na świecie too-muchy zaliczona matura na pięć.

Useless Information by Soundrops

Useless Information by Move
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-25, 09:34   

12/12 soundrops covers - (7.) una notte speciale

Najchętniej oglądanym coverem Soundrops na YT (i to oglądanym tak chętnie, że zagraża czołowym propozycjom autorskim ;) ) nie jest żadna sprawa armijna, moodybluesowa, czy inna szeździesiona, ale nasze pastoralne italo-disko hehehe...

Sytuacja jest bardzo prosta. Na weselu Marcina i Agnieszki wystrzelił nagle ten olśniewający numer, który pamiętałem mgliście z wczesnej podstawówki. To był rok 2007 i od wtedy najpierw jak żółw ociężale, potem z coraz większym zacietrzewieniem zacząłem przeszukiwać net w poszukiwaniu tej wspaniałej piosenki z mistrzowskim podniesieniem melodii w refrenie. Jakiś rok temu spędziłem na deezerze długie godziny z trzypłytowym zestawem "The Best of Italo Disco", a tego numeru nie znalazłem, zapewne dlatego, że myślałem że to facecik jakiś śpiewa... Oczywiście mogłem zapytać Marcina, ale gdy już się spotkaliśmy raz na rosyjski rock, to zawsze były bardziej istotne tematy... Ale w końcu, w styczniu tego roku uff przypomniałem sobie o tym dosłownie w drzwiach, kiedy już wychodziłem. Zanuciłem ten obłędny refren, a oni jak jeden mąż - A! ALICE!

Dostałem płytkę i katowałem niczym w przedsionku nieba ten numer przez cały dzień, no i MUSIAŁEM go sam nagrać. o ile dobrze rozumiem jest on o tym, że miłość smakuje bardziej niż góry. Więcej mi nie trzeba rozumieć :)

A zatem z naszej nigdy niedokończonej EP-ki "Only For Non-Italians"... SAŁNDORPS!

Soundrops play Alice - polakko hatti-vattikano

ALice plays ALice - noj ragacci di odżdżi
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2016-10-25, 11:52   

Jest to numer srogi. Żona kojarzyła od razu, szto eto.
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-26, 09:43   

12/12 soundrops covers - (6.) river of endless love

Z całej plejady przeróbek moodybluesowych i haywardowych wybieram w ogóle pierwszą, którą nagrałem dla celów internetowych, za podpuszczeniem Rainbow Glo, wtedy Moderatorki jednego z amerykańskich forów zespołu. Wybrałem piosenkę, którą bardzo cenię jako kompozycję (co za część środkowa!), ale która jest zmasakrowana aranżacyjnie - wiadomo, osiemdziesiona, Moraz, plastik... Chciałem więc przerobić ją na modłę "starego dobrego Moody Blues" i chyba się nawet udało - było to w roku 2009 i nie miałem jeszcze takiej kontroli nad wokalami jak dziś, są trochę obok, ale w latach 70-tych Lodge też tak śpiewał, nawet gorzej, więc kit z tym ;)

Nagrywając ten numer nie myślałem zbytnio o tekście, ale teraz wspomnę o tym, że nie codziennie słyszy się w piosence pop o zbudowaniu czegoś przez modlitwę :shock: Już z tego powodu fajnie, że gdzieś to nagrałem, a pozostaje jeszcze sprawa tytułu. Jasne, jest grafomański, ale jako osoba jeszcze nie żonata bardzo się odnajduję w takim koncepcie (już to bardziej moja interpretacja niż to co Jus z Johnem napisaly), że te wszystkie dotychczasowe sytuacje były warte i ważne, i można je narysować właśnie jak rzekę - ze wszystkimi meandrami i odnogami to jest wciąż ta sama historia walki o najważniejszą rzecz.

rzeka nieskończonej miłości, ocean niebiańskich pieleszy, gwiazdy zejebistej radości and what not :)

P.S. nie odważę się tu wstawić oryginału Rzeki, pokazuję za to najchętniej klikany cover Moody Blues - ostatnio ktoś nawet w Salwadorze słuchał, dziękuję Justin  

ciekawe co to za nr
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-10-26, 15:29   

jako mała wcinka - acz związana z tematem - wzeszła sprawa sądowa - TRANZMITOWANA LIVE, MIŁYCH TRNZMISJI! - między Morazem a resztą zespołu

rozmawiałem o tym z Witkiem na fejsie i z Pawłem w realu i oto najważniejsze momenty

GENERALNIE chodziło o to, że Moraz pozwał resztę zespołu o to, że go bezprawnie wyrzucili z zespołu, mimo że był pełnoprawnym jego członkiem - reszta twierdziła, że był muzykiem sesysjnym na kontrakcie, a na okładkach i w programach koncertowych widniał jako jeden z pięciu... z grzeczności

* pierwszy zeznawał THOMAS - "nic nie widziałem, nic nie słyszałem, żyję w innym świecie, mam problem z drinkowaniem"
https://www.youtube.com/watch?v=SznupguevYk

* zeznaje HAYWARD - psssive-agressive,
też zasłania się niepamięcią, ale już kwiatki są

TUTAJ

- jest mowa o tym, że Moraz czasami grał nie w tonacji, prokurator każe zdać sprawę z tego czy czasem reszta nie fałszuje (od 24:00)

- no i jest tu best moment z przesłuchania Haywarda - Moraz opowiedział historię o tym, że napisał numer, z którym poszedł do Haywarda, ale Hayward powiedział, że ok, wejdzie to na płytę, jeśli dostanę 90% tantiem; Hayward (tym swoim zimnym, miękkim głosem): "THAT's OUTRAGEOUS!" (ok 26:00)

zeznaje EDGE - kabareciarz - warto zobaczyć całe:
https://www.youtube.com/watch?v=-Vh3FzMNFxc

- najciekawsze momenty (nie pamiętam która sekunda): prezentuje rożne hierarchie ważności w zespole i opwiada o tym jak wróżył Bee Geesom, że Stayin' Alive nie będzie hitem (6:45) - nawet sędzia się ubawił

zeznaje dobroduszny Lodge (nic ciekawego):
https://www.youtube.com/watch?v=AyfAFOAWoNw

w końcu MORAZ - długie godziny kwiecistych i nieszablonowych zeznań, przedstawiam dwa kwiatki z wielu wielu:

TUTAJ (od 24:40) wstaje i dramatycznie pokazuje na członków zespołu, potem na siebie i mówi: to jest mój kontrakt!

!!! TUTAJ najciekawsze fragmenty, ok. 15:00 Moraz porównuje się z Beethovenem i Van Goghiem, gdzieś też tu (nie mogę znaleźć niestety która sekunda) na prośbę: "proszę odpowiedzieć YES or NO" Moraz mówi: yes no, yes yes, no

na co sędzia go bardzo solidnie upomina! (od 20:00) !!!

WYNIK - co ciekawe ostatecznie ława przysięgłych uwierzyła Morazowi i on" wygrał" sprawę, problem w tym że żądał on chyba 4mln dolarów a dostał 70 tysięcy - zespół Moody Blues chciał mu odpalić 400 tysięcy w ramach pozozumienia

o curwa ale kyrk
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2016-10-26, 20:50   

Lodge napisał/a:
czy czasem reszta nie fałszuje


Jus chwali swoją gitarkę! :D
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group