Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gero w Radiu Satysfakcja
Autor Wiadomość
Król Julian XII

Wysłany: 2019-03-23, 23:29   

dziś niestety nie udało się posłuchać... przyszły tydzień... i kolejny.... też pod znakiem zapytania :(

Lodge 
pastoral rocker

Wysłany: 2019-03-23, 23:38   

dziś nie ma czego żałować ;)

Król Julian XII

Wysłany: 2019-03-24, 14:27   

Moja żona twierdzi inaczej (bo akurat słuchała... a ona się trochę zna :D

Crazy

Wysłany: 2019-03-28, 15:08   

Ale ona ma inną chromatykę emocjonalną, pamiętajmy!

Kurde a ja mam amnezjum. Nie mogę sobie przypomnieć, czy słuchałem, czy nie :shock:
Coś to śpiewał?

Lodge 
pastoral rocker

Wysłany: 2019-03-28, 15:44   

dziewiędziesiona, man!

https://www.youtube.com/watch?v=qmVn6b7DdpA

:)

Witt
arcy

Wysłany: 2019-03-28, 17:11   

Spoko piosneczka. Szkoda, że nie słyszałem. A melodia refrenu wydaje mi się nawet znajoma, hm...

Witt
arcy

Wysłany: 2019-03-31, 11:18   

Wczoraj bardzo ładne wykonanie Blue World The Moody Blues. Robiłem rzeczy, więc słyszałem tylko fragmenty audycji, ale z tym drugim panem jest inaczej. Ma bardzo radiowo ustawiony głos i sposób mówienie, z czego nie jestem zadowolony, ale za tu nie przerywa, nie wcina się, mówi żywo i z sensem, więc też całość wypada bardzo fajnie.

Crazy

Wysłany: 2019-03-31, 21:15   

Jaki drugi pan? Tym razem niczego nie słyszałem.

Za to Blind Melon jednak słyszałem, było fajne, tylko pan Arek coś marudził, o ile pamiętam.

Witt
arcy

Wysłany: 2019-03-31, 21:30   

Drugi czyli Niearek :) .

Crazy

Wysłany: 2019-04-12, 21:36   

Takie pytanie do Pana Gerarda: przez lata długie kojarzyłeś mi się z nagrywaniem i nakładaniem na siebie kolejnych, spiętrzonych ścieżek głosu, gitary i czego tam jeszcze. Oczywiście nadal tak jest, ale jednak zarówno Twoje wykony radiowe, jak i - dla mnie może nawet bardziej - Songsy z Lasu są przykładem innego podejścia do muzyki. Jeden głos, jedna gitara i wszystko. Dla mnie zresztą ma to nieraz większą silę wyrazu. Ale interesuje mnie, jak to się stało, że dla Ciebie nagrywanie w ten sposób stało się interesujące. I czy takie np. Songs From the Wood uważasz za równoprawne nagrania Soundrops, czy raczej jakiś ciekawostkowy margines?

Lodge 
pastoral rocker

Wysłany: 2019-04-12, 23:04   

może Cię zasmucę, ale nic się nie zmieniło

i wykonania radiowe i wykonania "leśne" są dla mnie sprawami drugiej kategorii - nagrany przeze mnie ostatnio cover Monkees Tear Drop City bije wszystkie leśne rzeczy na głowę (W OGÓLE do nich nie wracam, mają dla mnie wartość jedynie dokumentalną i... krajobrazową) i większość radiowych

te leśne nagrania robiłem tylko w ramach odświeżenia stylistyki i ciekawostki

harmonie wokalne i nakładki to jest TO czego szukam w muzyce, ale to oczywiście tylko moje spojrzenie :)

Crazy

Wysłany: 2019-04-12, 23:12   

E, w ogóle mnie nie zasmucasz, po to pytam, żebyś mi odpowiedział, jak jest :)

Czyli drugiej kategorii. Ale dopytam uzupełniająco: zacząłeś piosenki w radio już kilka lat temu, czy przez te lata Twój stosunek do tego rodzaju grania (bez nakładek etc.) zmienił się, czy widzisz tu jakąś ewolucję?

Lodge 
pastoral rocker

Wysłany: 2019-04-12, 23:33   

Nie wiem, raczej nie widzę, Ty mi powiedz, serio... Pamiętam paszczersowe grania u Laski w Krakowie, ale chodzi mi o te solowe typu This Is My House, i wydaje mi się, że było więcej ognia, wiadomo, młodszym było się. Teraz chyba czyściej śpiewam, ale czy lepiej? Czy jest w tym jeszcze żar i prawda, nie wiem.

Natomiast z tymi nakładkami też jest tak, że ja - zwłaszcza przez epizod armijny, choć nie tylko - zdałem sobie sprawę - i nie jest to fałszywa pokora - że w sumie jestem bardzo przeciętnym gitarzystą, a głos, no cóż, nie jest porywający. Nie wiem czy mi się zmieniła barwa na bardziej szarą, ale kiedyś wydawało mi się, że łatwiej było poruszyć słuchających, ale to pewnie kwestia tego, że było mniej na świecie muzyki, wykonów, wideów na YT itd. W tym świetle nakładki wydają mi się wartościowe po pierwsze o tyle, że maskują niedomagania głosowo-gitarowe, a po drugie, że stanowią w miarę oryginalną wartość dodaną, bo rzeczywiście nikt (już) tak lo-fi'owo/szeździesionowato tego nie produkuje... Nie wiem tego, dużo wątpliwości, a przecież będzie gorzej, bo muzyki na świecie nie ubędzie, a głos może w każdej chwyly się podłamać...

Crazy

Wysłany: 2019-04-13, 10:53   

Lodge napisał/a:
Ty mi powiedz, serio...

Ja to Ci mogę powiedzieć, jak wychodzi, a pytałem o Twój stosunek do. A jak wychodzi? Różnie, jak kiedy. Zarówno wtedy, czyli w czasach manewrowych, jak i teraz, jest żar i prawda, ale przecież nie zawsze. Jak śpiewałeś This Is My House w Krakowie, czy nie wiem, One More Time To Live na Uonce, czy Nile Song nad zatoką etc.etc. to było ognia, że ho ho, ale przecież te najlepsze nagrania z lasu, weźmy choćby This Is A Low czy The Day We Meet Again, nie mówiąc o Armiach i Foreście :!: w niczym im nie ustępują, i tak samo szereg wykonań z radia, żebyśmy nie zapomnieli, dlaczego jesteśmy w tym topiku ;)

Tak naprawdę wychodzi na to, że ten odłam Twojego grania, który dla Ciebie jest drugorzędny, dla mnie jest jakoś tam najważniejszy. Ja bym np. OD RAZU kupił taką płytę, która by była wyborem najlepszych wykonów z Radia Satysfakcja i jeszcze bym kupił kilkanaście kopii, żeby rozdać znajomym, a potem udowadniał Petowi, że jest to najlepsza płyta roku :P

Oczywiście rozumiem to, co napisałeś powyżej i myślę, że masz rację:

Cytat:
stanowią w miarę oryginalną wartość dodaną, bo rzeczywiście nikt (już) tak lo-fi'owo/szeździesionowato tego nie produkuje

ta oryginalność jest tu niewątpliwa. Z kolei to:

Cytat:
jestem bardzo przeciętnym gitarzystą, a głos, no cóż, nie jest porywający

przypomina mi jeden z wywiadów MAQ, gdzie Paweł Szamburski udowadnia, że właściwie to on w ogóle nie jest dobrym klarnecistą, porównując się z Zimpelem czy Górczyńskim, ale też sam dochodzi do tego, że nie chodzi o technikę gry na klarnecie, ale o ogólną muzykalność, o to chyba, co Boski kiedyś nazwał "znaniem się na dźwiękach". Myślę, że zarówno Szamburski, jak i Ty doskonale się znacie na dźwiękach i w tym kontekście niewiele mnie rusza, czy jesteście przeciętnymi gitarzystami/klarnecistami - po prostu tworzycie niezwykle interesującą i piękną muzykę.

Tymczasem dzisiejsze Radio Satysfakcja obfituje w niezłe suchary i karlove vary :lol:

Pszczółka Maja nie była Niemcą!

Crazy

Wysłany: 2019-04-13, 13:34   

#@%!%^@#*^*#$#&@!!

Człowiek czeka cały ranek, a potem zasypia na chwilę i przesypia to, na co czekał :(

Odpowiedz do tematu