Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Soundrops' pastures
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-08-22, 09:47   Soundrops' pastures

Jak to wiemy z poprzedniotygodniczego maila, zespół (!) The Soundrops zabrał się za empetrójkowe wersje piosenek znanych z kasety Songs From the Pastures

jakiś czas temu Miki mnie do tego namawiał, ale wtedy pierwszeństwo miały piosenki autorskie, a że teraz nie mamy już nic w sztambuchu, może uda się przeprowadzić ten movement

najśmieszniejsze jest to, że tak jak w przypadku wydawnictwa kasetowego w projekcie bierze udział cała trójka

na razie mamy gotowych prawie dziewięć numerów (te dwa z maila mają jeszcze wersje alternatywne), z czego pięć to nowości repertuarowe - wiadomo, że nie uda się powtórzyć dokładnie nuta w nutę tego co wtedy, więc pomyślałem, że też i wzbogacimy setlistę

na razie pozwalam sobie przekopiować z UT kacprowy opis wersji kasetowej:

Tymczasem mamy przed sobą szczytowe osiągnięcie Pastwiskowego Rocka – REWELACJA! Z płytą tą wiąże się dla mnie ciekawa sytuacja. Po raz pierwszy usłyszałem ją podczas nocnej jazdy z Tatr do Warszawy - Crazy puszczał mi fragmenty, albo całe kawałki i pozwalał mi zgadnąć czego to kower - typowe pytania a'la "Rockowa Trzynastka". Większość utworów była mi kompletnie nieznana - wcześniej słyszałem (w oryginale) może z 5 piosenek, a i ich nie znałem zbyt dobrze. Ku własnemu zaskoczeniu zgadłem chyba większość pierwotnych wykonawców (skoryguj Crazy, jeśli przesadziłem) - o ile pamiętam, to spokojnie z 18. Sam się zastanawiałem "jak to się stało", bo jedno działające ucho tego raczej nie ułatwia Wink Teraz wydaje mi się, że znam odpowiedź - każdy z tych utworów jest zagrany w taki sposób, że niesie *DUCHA* oryginalnego wykonawcy - różni się (często znacznie) od wersji pierwotnej, ale ma w sobie to *COŚ*, co sprawia, że *czuje się* tu. np. Watersa (nie Pink Floyd jako takie!!!), Barretta, Simona&Garfunkela, Cure'ów (których zresztą prawie w ogóle nie znam, a na pewno w ogóle nie słucham!!! - tu wiedziałem od razu, że to MUSI być The Cure!). Pastwiskowe Pieśni brzmią jak z innego świata - tego który zaginął 35, czy 40 lat temu. Najbardziej mnie w nich porusza ten szczególny feeling, który tak trudno odtworzyć współczesnym muzykom - tkwi w tym coś bliżej nieokreślonego, charakterystycznego wyłącznie dla TAMTYCH CZASÓW. Ciekaw jestem, jak by to brzmiało w wersjach elektrycznych - na starych, zakurzonych i lampowych vintage Marshallach, na oszczędnym, niewielkim zestawie perkusyjnym, na starszym ode mnie Les Paulu przepuszczonym przez crybaby i fuzza.... Niewykluczone, że gorzej - być może The Soundrops musi mieć takie brzmienie jak teraz - ale chętnie bym to kiedyś sprawdził.... Tyle osobistych wrażeń z tej jednej płyty. Jutro w drodze do Wolnego Miasta posłucham sobie PASZCZERS jeszcze kilka razy i w poniedziałek wrzucę kolejny edit.

1. Mojo Pin (edit) – Buckley, Lucas – Jeff Buckley ‘94
2. I’ll Feel a Whole Lot Better – Clark – The Byrds ‘65
3. Buy For Me the Rain – Copeland, Nooman – Nitty Gritty Dirt Band ‘67
4. Scarlet Inside (edit) – Brennan – Clannad ‘84
5. Every Little Thing – Lennon, Mc Cartney – The Beatles ‘64
6. Time Between – Hillman – The Byrds ‘66
7. The Narrow Way (part 3) – Gilmour – Pink Floyd ‘69
8. You Ain’t Going Nowhere – Dylan – The Byrds ‘68
9. It Happens Every Time – Buckley – Tim Buckley ‘66
10. Terrapin – Barrett – Syd Barrett ‘69
11. The World Turns All Around Her – The Byrds ‘65
12. Us & Them – Waters, Wright – Pink Floyd ‘73
13. Yesterday & Today – Anderson – Yes ‘69
14. Lady Friend – Crosby – The Byrds ‘66
15. See My Friends – Davies – The Kinks ‘65
16. Crying Song – Waters – Pink Floyd ‘69
17. Sparrow – Simon – Simon & Garfunkel ‘64
18. How Many Birds? – The Bee Gees ‘66
19. Useless Information – Wood – The Move ‘68
20. Play for Today – Smith – The Cure ‘81
21. This is My House – Pinder, Laine – The Moody Blues ‘66
22. She Has a Way – Clark – The Byrds ‘65
23. Survival – Anderson – Yes ‘69
24. All Cats Are Grey – Smith – The Cure ‘82


raczej nie będziemy zabierać się za Us and Them i chyba też za Narrow Way (bo to najbardziej zapadło w pamięć a teraz jest sześć lat później i gdzie ten poryw no gdzie?), no i na pewno dam sobie spokój z Dżeffem, ale co do reszty sprawa jest otwarta

jak Bóg da, będą też ępetrójkowe More Pastorals From the Soundrops i dwie następne, może ukażą się w przeciągu najbliższych pińciu lat

oczywiście z uwagi na sprawy copyrightowe te wydawnictwa nie będą miały statusu oficjalnego i nie będą wliczały się do dyskografii na stronie i na laście

_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-08-22, 12:00   

O choroba... spóźniłem się :(
Chciałem założyć o tym wątek, bo to przecież jakaś masakra, że o każdej z nastu płyt z ostatnich lat jest osobny wątek, a o paszczersach nie ma nic... ale wymyśliłem tylko tytuł wątku: Master Of Pastures ;) Reszta się jakoś sama nie napisała...
 
 
lodgelady 
Jersey girl

Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 577
Skąd: NY
Wysłany: 2011-08-22, 12:47   

Ja nie odpisałam na maila a miałam. Tara!!!!!!!
_________________
All shall be well, and all shall be well, and all manner of thing shall be well.

 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-09-01, 13:47   

dzisiaj nagraliśmy z Morelką podkłady do pińciu utworów :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Magdalena Maria 
brutal


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 397
Skąd: upa
Wysłany: 2011-09-01, 21:08   

dodajmy: BEZ NAJMNIEJSZEGO POKŁÓCENJA!!

wierzyć w nas zaczynam wieerzyć w naas aaa
_________________
uj
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2011-09-01, 21:46   

ehehehe :D

profesjonaliści!!!
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-09-03, 10:51   

mamy już 17 nagranych numerów (pewnie dwa czy trzy wypadną na jakąś towarzyszącą EPkę) i muszę przyznać, że chyba jeszcze nie byliśmy w tak dobrej formie wykonawczej

jest kilka nowości (pewna przeróbka Moody Blues wygląda na moją najlepszą produkcję ever, bo poszłem po Rozu [taki hiphopowiec] do głowy i schowaem mellotron bardzo w tło i zrobiła się moja ukochana przestrzeń) i bardzo dużo Morelli

zostało jeszcze kilka tuzów z kasety do zrobienia, m.in. Lady Friend - czekam na dobry dzień po dobrze przespanej nocy, żeby wyciągnąć to H w górnej harmonii (jakby co to jest jeszcze falset)

Narrow Way nie poważymy się znowu ruszyć, żeby nie było jak z Never

ostatnio Iza rzuciła na Uonce: "Soundrops grają inaczej niż kiedyś..." i to oczywiście prawda - nie ma powrotu do pewnej porywczości wykonań z 2005, ale były teraz momenty, że aż sie sam dziwiłem, to można jeszcze się tak podjarać (wokalamy w It Happens Every Time)... ten albumik powinien być pewnego rodzaju połączeniem doświadczeń z nagrywaniami na kompie i odnalezioną ponownie świeżością, zobaczy się
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
lodgelady 
Jersey girl

Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 577
Skąd: NY
Wysłany: 2011-09-03, 11:04   

Lodge napisał/a:

jest kilka nowości (pewna przeróbka Moody Blues wygląda na moją najlepszą produkcję ever, bo poszłem po Rozu [taki hiphopowiec] do głowy i schowaem mellotron bardzo w tło i zrobiła się moja ukochana przestrzeń) i bardzo dużo Morelli

:)

zdradzisz jaki?
_________________
All shall be well, and all shall be well, and all manner of thing shall be well.

 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-09-03, 11:31   

ostatni Haywarda z Caught Live + 5 ;)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
lodgelady 
Jersey girl

Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 577
Skąd: NY
Wysłany: 2011-09-03, 12:44   

:)

mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na nowąpłytę.
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-09-04, 22:46   

Bardzo mnie to wszystko cieszy! Od zawsze jestem ogromnym fanem paszczersów... ileż tego było?! Najpierw po prostu

Songs From the Pastures - kaseta, która dla nas z Kacprem była jakimś objawieniem, nie dość, że wersje soundropsowe po prostu cudne, to jeszcze poznało się mnóstwo rzeczy zupełnie nieznajomych... a jednak bliskich. Większość goszczących tam autorów to przecież tacy, których słucham i znam (jest jednak też The Nitty Gritty Band :mrgreen: ), ale prawie wszystkie utwory dla mnie nowe.
Jak Kacper napisał:
Cytat:
Większość utworów była mi kompletnie nieznana - wcześniej słyszałem (w oryginale) może z 5 piosenek, a i ich nie znałem zbyt dobrze. Ku własnemu zaskoczeniu zgadłem chyba większość pierwotnych wykonawców (skoryguj Crazy, jeśli przesadziłem)

Nie mam co korygować - odgadłeś większość, sam nie rozumiałem jak, ale może właśnie to ten DUCH oryginału niesiony za pomocą często zupełnie innych środków wyrazu... czyli to, o co chodzi w tworzeniu koweru z prawdziwego zdarzenia.

Narrow Way rewelacja totalna - oryginał niby wcześniej słyszałem, ale nic nie pamiętałem, a potem wydał mi się mdły w porównaniu do tych emocji, które udało Wam się przekazać znakomitymi wokalami i ten bębenek!
A w jakim sensie, że nie poważycie się ruszyć? Znaczy w ogóle go nie będzie?

Było tam mnóstwo, ale to mnóstwo utworów, które mnie zachwycały:
simonowy Sparrow, przecież ja tego w ogóle nie znałem wcześniej, a teraz cóż - to jest dla mnie utwór The Soundrops!
Tak samo Play For Today. Prawo pierwosłuchu, ale chyba też i kwestia aranżacji, bo ja nie lubię tych kanciastych Kjurów, a tu zupełnie inne brzmienie, za to wydobywające całą melodykę i urodę oryginału.
A, i niezwykle odważne (a też zabawne!) Us And Them, które akurat wyjątkowo znałem wcześniej, ale go nigdy zbytnio nie lubiłem - tutaj brzmi wręcz wspaniale!
Porywające This Is My House. Przepiękne See My Friend.
I wiele wiele innych.

Bardzo ciekaw jestem, jakie ostatecznie piosenki wejdą na płytę i jak to będzie brzmiało po wyczyszczeniu. Nie da się ukryć, że choć garażowość (a może kiblowość ;) ) brzmienia tamtych kaset miała swój urok, to jednak i wady... zwłaszcza wokal jednak za bardzo przyspieszał i czasem kuł po uszach, kilka gitar na raz też potrafiło zazgrzytać.

Postaram się napisać o kolejnych paszczersowych kasetach jakąś ocenaryjną recenzję dla tych, co pamiętają albo i nie pamiętają :)
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-09-05, 14:55   

hehe, mamy już 20 numerów na album i jeszcze kilka na towarzyszącą EP-kę a większości z tych co wymienił Crazy albo jeszcze nie ma albo w ogóle nie będzie

na pewno nie będziemy się zabierać za Narrow Way i Us and Them (a także chyba nie wejdą dwa z tych sześciu numerów Byrds z kasety, takiego zatrzęsienia Byrds już nie będzie)

This Is My House wyszło razem z projektem Lostchord i też nie planuję do tego wracać

See My Friends i Play for Today czekają na swoją kolejkę, może się uda, może nie

na pewno jeszcze musi być You Ain't Going Nowhere

jesteśmy czy cztery utwory od zakończenia...
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2011-09-05, 16:18   

Stale się boję, że się rozpadniecie! :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-09-05, 19:41   

Lodge napisał/a:
większości z tych co wymienił Crazy albo jeszcze nie ma albo w ogóle nie będzie

typowe! ;)

znowu będę musiał mówić, że kanoniczna to jest wersja kasetowa... ale tu dobre jest to, że będę mógł zapraszać do domu na ekskluzywne odsłuchy!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-09-06, 19:21   

już tylko zostao Play For Today y Iou Ain't Goin' Nowhere :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group