Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
album 18 - HELPERS
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-05-21, 22:39   

chciałem dziś napisać o bardzo ważnym kontekście dla albumu Helpers, choć odnośnik doń pojawił się już we wcześniejszym numerze My Hill

STOP WORRYING _ HELP IS ON THE WAY

(to slogan wzięty z reklam filmu Help!, ale oczywiście nie chodzi tu o Beatlesów)

na początek napiszę tylko, że od dawien dawna przedstawiam sobą mentalność wzorowego ucznia, który musi być we wszystkim najlepszy, także na płaszczyźnie duchowej

oczywiście słabości dają zawsze popalić i co wtedy? przynajmniej się martwię i w ten sposób okazuję swoją yy "dobrą wolę", "odpowiedzialność" i znów odznaka wzorowego ucznia przybliża się

okazało się, że to jest zupełnie niechrześcijańskie podejście - ostatnio wczytałem się bardziej w poniższe słowa i sprawiło mi to dużo ulgi i zrobiło się miejsce na dużo więcej radości niż zwykle

przeklejam zatem w nadziei, że i jeszcze komuś pomoże

***
(z pism sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo):

Jezus mówi do duszy:
Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Sprzeczne z zawierzeniem jest martwienie się, zamęt, wola rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Podobne jest to do zamieszania spowodowanego przez dzieci domagające się, aby mama myślała o ich potrzebach gdy tymczasem one chcą się tym zająć same, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę. Zamknijcie oczy i pozwólcie Mi pracować, zamknijcie oczy i myślcie o obecnej chwili, odwracając myśli od przyszłości jak od pokusy.

Oprzyjcie się na Mnie wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: „Ty się tym zajmij”, Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię i poprowadzę.

A kiedy muszę was wprowadzić w życie różne od tego, jakie wy widzielibyście dla siebie, uczę was, noszę w moich ramionach, sprawiam, że jesteście jak dzieci uśpione w matczynych objęciach. To, co was niepokoi i powoduje ogromne cierpienie to wasze rozumowanie, wasze myślenie po swojemu, wasze myśli i wola, by za wszelką cenę samemu zaradzić temu, co was trapi.

Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do mnie mówiąc: „Ty się tym zajmij”, zamyka oczy i uspokaja się! Dostajecie niewiele łask, kiedy męczycie się i dręczycie się, aby je otrzymać; otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy modlitwa jest pełnym zawierzeniem Mnie. W cierpieniu prosicie, żebym działał, ale tak jak wy pragniecie... Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do was. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają. Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: Święć się Imię Twoje, to znaczy bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; Przyjdź Królestwo Twoje, to znaczy niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, to znaczy Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co Tobie wydaje się lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego.

Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „Bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”, Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiąże najtrudniejsze sytuacje. Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud. Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencją miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy.

Nie możecie spać, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim albo – gorzej – ufacie tylko interwencji człowieka. A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu. Och! Jakże pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam wyświadczyć dobrodziejstwa i jakże smucę się widząc was wzburzonymi.

Szatan właśnie do tego zmierza: aby was podburzyć, by ukryć was przed moim działaniem i rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie, a nie proporcjonalnie do waszych trosk.

Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij! Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość.


sceptyków proszę o wyrozumiałość a niesceptyków zapraszam do przemedytowania tych słów, dla mnie okazały się dużą pomocą :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2012-05-23, 09:25   

Czytam to już któryś raz, jest to napisane bardzo trafnie, obrazowo i pięknie, ale... nie bardzo potrafię to odnieść do mojego życia. Zastanawiam się dlaczego. Jeszcze nie wiem, ale mam podejrzenie, że może ja mam inny problem. Nie za wiele widzę w sobie wzorowego ucznia, za to dużo za dużo duchowego i nie tylko lenia i tym samym egoisty. Ale może nie, może chodzi o to samo, tylko jeszcze tego nie przetrawiłem na swoim przykładzie...?

W każdym razie dzięki, bo tekst jest bardzo ważny i piękny. Będę nad nim jeszcze myślał.
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2012-06-15, 19:25   

Pamiętam, jak kiedyś pisałeś, że dostałeś to od kogoś na maila.
Zdziwiłam się, bo wyszło na to, że ja też, zupełnie niezależnie, dostałam to na maila mniej więcej w tym samym czasie, co Ty. Spodobało mi się i nawet jakiś czas próbowałam tym żyć. Ale człowiekowi tak małej wiary, jak moja, nie trzeba było wiele, żebym uznała tą modlitwę za broń wytrąconą mi z ręki i obróconą przeciwko mnie. Obraziłam się na to i dałam se spokój.
Teraz jak żeś to tu wrzucił, to na początku wciąż się boczyłam na ten tekst. Ale w końcu postanowiłam się a może by tak z nim przeprosić ;) i spróbować jeszcze raz... No i jakoś od tamtej pory jest mi tak radośnie, że nawet nie podejrzewałabym siebie o możliwość posiadania dziś takich stanów ducha.
Oczywiście, jak znam siebie, swoją małą wiarę i słabego ducha, na pewno na długo mi tego nie starczy, ale dobrze jest przynajmniej przez jakiś czas mieć lepszy nastrój. Fajnie, żeś tu o tym przypomniał. :)
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-09-17, 20:52   

cały album Helpers w nieco lepszej rozdzielczości mp3jkowej, czyli na Bandcampie

http://thesoundrops.bandcamp.com/album/helpers

(chyba różnica w tym przypadku jest dość znacząca, bo nawet mi się spodobao nieco ;) )

a także Skies

Skies
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-09-30, 12:24   

ciekawostka z ostatnich dni - Protected Flower wyszed za mąż ;)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-10-19, 12:32   

długo otrzekiwany teledyx

Ultimates




uwaga! jest tam Paf z WYNŻEM!!! i Dż'n L'dź!
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2012-10-19, 14:12   

Tera to z kolei mnie smutek wzioł, że te czasy minęęy..
Lodge napisał/a:
Dż'n L'dź!

Hehe, a tu mi jakaś totalna zaćma na mózg padła i nie mogłam rozkminić co to Dż'n. :lol:
 
 
elsea


Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-19, 16:55   

:lol: :lol: :lol:
jakie ochlejusy tam masz! ;-)
_________________

 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2012-10-19, 18:32   

...ale wódkie to raczej wąchają niż popijają :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2012-10-19, 20:05   

to była ta zła wódka!!! ta, co śmierdziała papryką :-x

Fengari napisał/a:
mnie smutek wzioł, że te czasy minęęy..

jak to mówią: NA MAKSA! :(
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2012-10-19, 20:18   

nie należy się smucić tylko odpowiednio mącić :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-01-06, 23:39   

'Fail' Video
(feat. Witek, Kropla, Pluszaki & more)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2013-01-07, 08:57   

Lodge napisał/a:
Witek


Łał i to z gołom twarzom!!! :shock:

A końcówka świetna, bo czekam, czekam, aż ten gostek (Witek? Smok?) się poruszy, coś zrobi, a to przecież ten pomnik, co stoi przy gazowni. Ale to dopiero po chwili sobie uświadomiłem :D

I pętla tramwajowa na os. Lecha, kawał historii, panie.
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2013-01-07, 15:50   

Lodge napisał/a:
& more


Grzyby!
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-01-18, 13:04   

jeszcze brand newer video

Christian Christian, why are you so sad?
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group