Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
album 03 - GOOD AFTERNOON
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-01-18, 21:09   album 03 - GOOD AFTERNOON


(fot.) Piła

The First Day of Spring
Down
The String of Spring
(When) Evening (Falls)
Dawn?
Away/The Raspberry
Cut Your Doubt
It Is Love
A Nettle
Searching for the Echoes
It Can Happen
May I
The Winter Reverie
You Waste Another Day
Hush

http://thesoundrops.bandc.../good-afternoon

Tonowa Kobieta Useless Information Wilcze Rada Młodych Moody Blues The Cure LO MM Plac Kolegiacki & Co. Strzeszynek Spanish Piece Drzewko Tull Blue Jays Calling the Past

Jest to zdecydowanie najważniejszy z wczesnych albumów Soundrops (tzn. tych z licealnymi piosenkami). Gdyby nie zawirowanie koncepcyjne z płytą Future Perfect in the Past, prawdopobnie odpowiadałby mniej więcej zawartości sławnej dwukasety Calling the Past. I tak jednak wyznacza schemat fabularny, który niestety powtórzy się w dwóch następnych historiach (tzn. albumach). Wszystkie kompozycje pochodzą z lat 1993-94, złotego okresu gdy już nabrałem dojrzałości warsztatowej a jeszcze nie straciłem świeżości. I mimo że w sumie ilustrują one smutną opowieść, wszystko zostało prześwietlone w czasie i teraz wracam i do nich, i do niej (historii ale i samej Tonowej) z wielkim wzruszeniem. As I gaze at the passing picture of June, daję się zaatakować wszystkim podstrumieniom, które wylęgły się ze spotkań najpiękniejszej Wspólnoty jaką tworzyłem w życiu nawet o tym nie wiedząc. Zdaję sobie sprawę że nie wszystko niestety przeszło do tych tu wykonań, niestety, i taki Away jest "mistyczny" tylko dla mnie, hehehe...

Wielkie podziękowania: TonowA, Maa, Turba, Marta + Agata + Gosia, Mikołaj, Ewa & Tomek, Roma, Interstella, Ania, Hoppki, Justyna oraz z innej strony Paf & Ad, Szen, Indianin, IIF & IIIA :)

Album Good Afternoon teoretycznie został nagrany w roku 2007, ale stety musiałem przerobić wszystkie utwory oprócz jednego (hehe, guess which się ostał) i nareszcie brzmi jak okejoskie pępektrójkowe demo... Przede wszystkim jest tu First Day of Spring, do którego prowadziły wszystkie poprzednie próby z "dziwnymi akordami", ale w ogóle dobrze się tu przegryzły wszystkie wpływy z późnego liceum - od The Move przez The Cure po nawet Dead Can Dance... Ciekawe, że wtedy już w ogóle nie słuchałem Beatlesów i biadoliłem, że się we mnie skończyli, hihihi... Za to Moody Blues zawsze wyłażą spod tej i ówdej nooty...
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
Ostatnio zmieniony przez Lodge 2015-10-16, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2011-01-20, 16:19   

Thomas

A co tu robi spanisz pis?

Lodge

to specjalnie dla Ciebie od Pluszaków, man :D

Thomas

Dziękuję!
Love Pies & Wonsz! :D

Fengari

Na samym początku, kiedy po raz pierwszy na poważnie zaczęłam się zapoznawać z muzyką Soundropsów i ściągnęłam sobie wszystkie do ówczesnej pory nagrane płyty (czyli do 'A Bottle of Oil' włącznie), to zapoznałam się z nimi wszystkimi na raz. Spowodowało to u mnie przemieszanie ich wszystkich w świadomości i z tego pomieszania w sumie do dziś nie całkiem się wykaraskałam, częściowo zaledwie. W każdym razie wówczas Good Afternoon zanotowała mi się w głowie jako jedna z tych, które jakoś się wyróżniły i spodobały mi się najbardziej. Choć potem jej miejsce się zmieniało i właściwie do dziś pozostało nieustalone - jak zresztą w przypadku większości Soundropsowych płyt. Top (ani bottom) tena albumowego w żaden sposób ułożyć bym nie umiała. :P

Zauroczyło i już pozytywnie nastawiło do całości piękne i marzycielskie 'May I' na początku.
The String Of Spring - w sumie lubię, ale uważam za jeden ze słabszych kawałków tutaj. Podrywa do życia, choć nie na długo, bo tuż za nim nadchodzi When Evening Comes - takie miło kołyszące do snu a po nim przychodzi Down, które jest już jak wędrówka w tym śnie i jaka cudna leśna końcówka! Hush ciepłe i bezpieczne jak pierzyna, więc to najwyraźniej dalej sen... It Can Happen Again - ale tu to już jasny poranek i dawka optymizmu na dobry początek dnia.
Away - mistyczne dla mnie faktycznie nie jest, ale dużo pięknych smaczków w sobie ma i bardzo bogate w rozmaitości - jaka to rozbudowana historia! Aż mam wrażenie, że to kilka piosenek, nie jedna. W pewnym momencie wskakuje taki cudny fragmencik, chyba z czegoś ukradziony, ale nie wiem z czego. :P
A Nettle - jak przejażdżka przez jakieś przestrzenie, choć niespecjalnie szybka, to wiatr przewiewa ciężar z serca, krajobraz wlewa weń błogość i na wszystko można spojrzeć inaczej...
The Winter Reverie - niezobowiązujące takie a bardzo, bardzo przyjemne. :)
You Waste Another Day - niesamowicie pozytywna energia i chyba wyczuwam dawkę autoironii, takiej pozwalającej choć przez chwilę pośmiać się z własnych problemów.
Dawn? - jaki fajny lekko groźny klimacik i to superowe skradające się 'he is getting closer'! :mrgreen:
Searching For The Echoes - z tego kawałka najbardziej lubię refren, gdzie otwiera się szeroka otwarta przestrzeń i można odetchnąć głęboko!
Cut Your Doubt - z jednej strony ładne to i przyjemnie się słucha, ale jednak brakuje tej piosence wyrazu, jeden ze słabszych momentów na płycie.
It Is Love - piękne, początkowo nastrojowo-senne, potem do głosu dochodzi coraz to więcej emocji i dużo tęsknoty, świetne gitary.
I na koniec jeszcze piękniejsze, błogie i pełne nadziei The First Day Of Spring.

No i właśnie. Znowu jest tak, że płyta opowiada smutną historię, opowieści z tamtego okresu są najbardziej poruszające, a ja wcale tego smutku tu tak dużo nie słyszę. Sporo muzyki, która raczej smutki przegania, wyciszając i uspokajając bądź czasem każąc wstać i podnieść głowę do góry, czy po prostu choć na moment nabrać dystansu. :)

Generalnie na albumie dzieje się bardzo dużo, ale jest też dużo zwolnień i to przeważnie one mi tu najbardziej przypasowują. :)

Lodge

ale fajny wpis - takie coś to wielka nagroda dla twórcy - aż się chce napisać nowy album od razu
Fengari napisał/a:

Top (ani bottom) tena albumowego w żaden sposób ułożyć bym nie umiała.

ooo, jagby to powiedział Crazy, nie wolno przegapić okazji do zrobienia listy:

na dziś:

top:
1. (po wahaniach) Good Reinerz
2. Downhill Uphill
3. Good Afternoon
4. Weathertop
5. Friends

bottom:
1. Rightunders
2. From Time to Time
3. 1500-100-900
4. Takdotletaktak
5. On

Fengari

Ooo, z tym nowym albumem to dobry pomysł! :D I w ogóle - miło mi. :)
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-05-05, 23:07   

dawno nie było żadnych nowych wideów Soundrops:

May I
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2013-05-06, 07:58   

:)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2013-05-06, 08:38   

Miło ze strony Jaggera, że wystąpił w naszym widełje.
Ale żeby wyrzucić taki fajny kij :shock: :evil:
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2013-05-06, 17:52   

Hę, jakby jakiś z lekka podtyty ten Dżegier? :P
(ten to zawsze wypali!)

Ale z jakiej wieży widokowej piękny widok to?
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-05-06, 22:05   

wieża widokowa na Dziewiczej Górze :)

zapraszamy - acz otwarta tylko w słoneczne dni :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-05-28, 23:51   

niemal dokładnie w 20-tą rocznicę opisywanych w nim w nim wydarzeń (przypominamy, że historia trwała one month & one day - od 05.06 do 06.07.93) album Good Afternoon doczekał się wersji "bezstratnej":

http://thesoundrops.bandc...noon-full-album

wiadomo, że nic wielkiego, gupi re-recording, ale ja się bardzo cieszę, że tak ważne dla mnie utwory są w końcu w miarę dobrze zrobione, in fact to chyba moja najlepsza produkkcja :)

Endżoj, Andżej! :mrgreen:
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-11-30, 10:28   

nowe wideo do May I - jak zwykle przechodzi, ale przynajmniej pora roku się zgadzdza:

http://www.youtube.com/watch?v=NdMAAvXV8oI
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Magdalena Maria 
brutal


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 397
Skąd: upa
Wysłany: 2014-11-30, 15:10   

oj nie, nie tu nie ma przechodzenia przecież!! nie jest tak źle, najfajniejsze 1:01, mogłoby być takich wiencyj. no i slow mo:1:29.

za to 1:06 co za debil


a to jak biegniesz koło 1:18 i ta muzyczka wtedy wręcz...wzruszające :)

LOVE.

(mam jakiś emotional day chyba)
_________________
uj
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2014-11-30, 22:38   

bardzo ładny teledyx i piosnka

ciekawy też tekst:my heart is so lodge. Dobre!

Cytat:
emotional day

pozdro dla Benka i dla Was!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-11-30, 22:56   

dziękuję za miłe słowa

w "teledysku" jest dlatego tyle odwoań "szkolnych", że tekst został napisany na lekcji polskiego (w październiku lub listopadzie 1993)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2014-11-30, 23:07   

ale rozumiem, że zdjęcia kręcone w mitycznym Kontakcie?
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-11-30, 23:34   

tak, ale też w jednej podstawówce na Ratajach w której wynajmujemy salę
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-12-01, 23:57   

znowu nieco inaczej niz zwykle:
A Nettle
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group