Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paszczers' wishes ;)
Autor Wiadomość
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2076
Wysłany: 2012-10-19, 21:09   

Moim zdaniem to by było świetne, ale Morella musiałaby zaśpiewać Cave'a!!! Wybrażacie to sobie tym głosem?... on the second day I brought her a flower...
A głos Kylie - Ger i Otek w dwugłosowej harmonii. Wow :idea:
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2012-10-19, 21:16   

Hehe, dokładnie o tym samym pomyślałem, że Morella Kejwem!
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-10-19, 23:02   

kto wie? kto wie? :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
cerkaria


Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 267
Wysłany: 2012-10-20, 09:24   

Poproszę o cover tej pięknej, przyjemnej i łatwej piosenki.

Nelly Furtado - The grass is green

http://www.youtube.com/watch?v=FV5bjzryCyI

Dzięks!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-10-20, 09:42   

stara miłość nie rdzewieyeah... :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2076
Wysłany: 2012-11-04, 14:02   

Zastanawiałem się, jak to by być mogło z tym Depeszem i Systemem. Żeby wybrać coś konkretnego i powyobrażać sobie, jak by skowerowali to Soundrops.

System of a Down... coś z Mezmerize najlepiej, właśnie ta płyta dobrze zażarła nawet na Poddaszu. Pomysłu dostarczyła Ola, która powiedziała, że to chyba jej ulubiona piosenka na tej płycie. Nazywa się Sad Statue, moją ulubioną nie jest, ale może to i dobrze (zresztą na tej płycie tak naprawdę wszystko mam ulubione), myślę, że mogłaby zupełnie zmienić oblicze...

Depeche Mode... myślałem i myślałem i wymyśliłem, że nic lepszego, niż ich najpiękniejszy utwór, nie wymyślę. Waiting For The Night. Panowie, tam jest nawet Gis 8-)
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2012-11-13, 15:22   

Wszedłam do tego wątku, bo se pomyślałam, że wszyscy się nad Soundropsami zlitowali, bo się odgrażali jakimiś strasznymi piosenkami a potem ostatecznie spuścili z tonu, więc może ja też powinnam i zamiast tej ciężkiej Metalliki dać lżejszą, takie 'Nothing else matters', które nie powinno sprawiać żadnych większych problemów.

Ale teraz przeczytałam posta Crazy'ego i posłuchałam jego propozycji i widzę, że tu wcale litościwie nie jest. :) Nawiasem mówiąc, bardzo mi się spodobały te utwory, choć SOAD zupełnie nie umiem sobie wyobrazić w wersji Soundropsowej.

No, ale w związku z powyższym nie wiem, czy się litować, czy jednak nie. ;) No, może po prostu dodam tego mattersa do swoich dotychczasowych propozycji. ;)
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2012-11-13, 15:24   

Ależ Pani kochana, myźmy to już wykonywaly i to na koncercie. Fakt, niecałe, fragmęt ino, ale jednak :!:
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2012-11-13, 16:01   

No to proszę, jak Wam ułatwylam zadanie. To bardzo chętnie usłyszałabym i całe. :)
Choć też chętnie usłyszałabym, jak se Soundropsy radzą z czadem. ;)
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2012-11-14, 10:10   

O, a tu jest dowut - teledysk z próby, ha!

Crazy napisał/a:
Depeche Mode... myślałem i myślałem i wymyśliłem, że nic lepszego, niż ich najpiękniejszy utwór, nie wymyślę. Waiting For The Night. Panowie, tam jest nawet Gis


To wydaje mi się cholernie trudne do zrobienia, paradoksalnie dlatego, że temu utworu, jak zauważyłeś, niebezpiecznie blisko do sałndropskich patentów kompozycyjnych, tak myślę.
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2012-11-15, 14:08   

otoKarbalcy napisał/a:
O, a tu jest dowut - teledysk z próby, ha!

Wow, cóż za werszyn, cóż za medley! Któż by pomyślał, że można wykombinować takie urocze Nothing Elsad Today! :D
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2076
Wysłany: 2012-11-17, 13:37   

otoKarbalcy napisał/a:
temu utworu, jak zauważyłeś, niebezpiecznie blisko do sałndropskich patentów kompozycyjnych, tak myślę.

Tak, ale brzmienie dalece inne, a zatem i z nastrojem sprawa nieoczywista. W wersji oryginalnej piosenka ma przede wszystkim taką niezwykłą nocność i elektroniczne brzmienie jest tu według mnie idealnie wykorzystane dla tego właśnie celu. Dla wersji akustycznej trzeba by znaleźć jakiś inny patent... Zresztą Depeche Mode w pewnym momencie się w tym wyspecjalizowali, tyle że z wykorzystaniem fortepianu... i na kolejnych trasach serwowali kolejne piosenki w wersjach akustycznych (często bardzo odległych od oryginału!).

Na przykład przepiękne Sister of Night, skądinąd na początku tego filmiku publiczność jeszcze śpiewa "a-a-a" właśnie z końcówki Waiting for the Night (Depesze to w ogóle NOCNY zespół jest!).
A dla porównania - też live, ale w wersji zbliżonej do oryginału.

Albo osiemdziesionowy klasyk, Shake the Disease, w oryginale to tak wali plastikowymi syntezatorami, że aż strach :D

A także, na przykład, Enjoy the Silence zaaranżowane na (prawie) sam fortepian, skądinąd z podłożonym oryginalnym teledyskiem, tym z królem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group