Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co nowako u Soundrops
Autor Wiadomość
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2019-07-08, 17:13   

Cytat:
dzisiaj cały dzień siedziałem nad jednym numerem Coldplaya

Muszę powiedzieć, że zadziwiająco przypadł mi do gustu oryginał. Jeszcze teledysk, gdzie audio jest przemieszane z dźwiękami koncertowymi (bo chyba całość to nie jest wykonanie koncertowe, nie?) - naprawdę dobre.

Wersja Twa oddaje jej sprawiedliwość. Szczególnie przekonywująco się z czasem rozwija. Jakby spory zespół nad tym pracował ;)

Jednak w kategorii "piosenka Soundrops" to bardziej mi się spodobał Tony Beetlebum. Bardzo fajny numerrrr!

No ale oczywiście miałeś rację - powrót do Woods mnie nie tylko ucieszył, ale wręcz bardzo ucieszył! :D :D I jeszcze bardziej, żeście tam poszly we dwóch, śpiewali tak pięknie, i grali, i taki song jeszcze. Bomba!
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2019-07-08, 17:21   

Ger, ten zielony Londyn to okolice Greenwich? Bardzo ładnie to się prezentuje. Ale nawet Twa soundropska ręka teledyskowa nie zdołała uchować, jak bardzo zasyfiała jest woda w Tamizie!

Witt napisał/a:
Siedziałeś u maszynisty?

no właśnie :shock:

jak to jest zorbione??!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-08, 17:30   

tym razem nie Greenwich, choć pociąg bez maszynisty jedzie właśnie na Greenwich, ale byłem tam tylko przez chwilę, nie wiem jak to jest zrobione, ale można było wejść do kabiny nominalnie maszynisty i tam usiąść - przyznam, że nawet nie pomyślałem, że jest coś dziwnego w tym, że ten pociąg (linia DLR) tak jedzie sam :oops:

widoki na Londyn w teledysku More Cross, More Love są z dwóch miejsc, odwrotnych do Greenwich (w tym sensie, że te wysokie budynki są nakręcone z drugiej strony niż z Greenwich czyli z południa Londynu, tak było w wideo Blox) - tym razem są to widoki od strony północnej, najpierw, tam gdzie rower - to park Hampstead Heath (Adam mi polecił tam jechać), a w późniejszych zwrotkach - Primrose Hill (sam sobie poradziłem tam jechać, bo jeden numer Blur ma podtytuł Visit to Primrose Hill)

:)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-08, 21:50   

absolutnie przedpremierowo - kolejny filmik o wymowie:

rozważania i rozważgrażynka o dźwięku SCHWA

enjoy!
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2019-07-09, 02:04   

Kurde, WIEDZIAŁEM że to jest Primrose Hill. To jest ta sama moja nieumiejętność, co wychodziła zawsze w wątku zagadkowym - znam jakieś miejsce, widziałem coś, ale pierwsze skojarzenie nie działa, a szukać mi się nie chce. Na Greenwich byłem, ale dość dawno, a jak zobaczyłem te widoki co poniektóre w teledysku, to intuicyjnie wiedziałem, że są mi jakoś bliżej znajome... na Primrose Hill byliśmy trzy lata temu i przecież dobrze to pamiętam, pewnie sam mam nieco podobne zdjęcia. No. Gdybym wziął oddech i zadał sobie chwilę trudu, żeby się zastanowić, to bym łatwo doszedł do tego, że moje pytanie jest całkiem bezzasadne...

O odcinkach z wymową następnym razem, bo teraz chwilowo znalazłem się w bezczasie :)
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2019-07-09, 10:04   

Crazy napisał/a:
chwilowo znalazłem się w bezczasie :)


Trzecia w nocy? Szacun! :)

Ja dziś obudziłem się na dłuższy czas w nocy, ale trochę później - właśnie zaczynało dnieć - i nie włączałem kompa.

Ale hałas w tym Londynie!
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-09, 10:12   

noise! noise!

(jedziemy!)

(do Hetfield, rodacy!)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2019-07-09, 11:08   

Simply having wonderful hatfield time!

_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-09, 11:42   

_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2019-07-11, 10:22   

Cytat:
Ale szkoda, że już nie mam mojej poprzedniej klasy - z nimi to robiliśmy tę godzinę wychowawczą o Soundrops i Spiricie, to teraz mógłbym im na angielskim pokazać! Niestety - im już nie mogę, a tym nowym to chyba pereł przed wieprze. A szóstej klasie, co ją mam teraz, to hmm... jakoś nie wiem.
Ale bardzo mam pokusę, żeby użyć!


No więc nie wiem, czy się chwaliłem, ale użyłem - i w tej szóstej klasie i w starszej grupie helendoronoskiej. Patrzyli czasem z dziwnymi minami (co to za waryjat?!), ale myślę, że było trafione, zwłaszcza dla rozmaitych MOŁNtajnowców. Puszczałem odcinek pierwszy i mimo, że w dalszych są tam różne fajne smaczki, ten pierwszy wydaje mi się w całości najbardziej trafiony - trafiony w sensie edukacyjnych potrzeb moich młodych uczniów, nie dla których przecież te filmiki są nagrywane. Przez trafioność rozumiem przede wszystkim dobór słów, czyli żeby były to słowa, które oni coś tam kojarzą, więc mogą zapamiętać, jak się czyta. Knowledge i takie tam bywają ze zbyt wysokiej półki. A druga rzecz, to dostępność skojarzeń, zwłaszcza kulturowych. Niestety Gruppenfuhrer WOLF będzie nieczytelny, nie mówiąc o tych wszystkich nazwach zespołów :( Tutaj to się najbardziej spóźniłem, bo z moimi dwoma poprzednimi klasami wychowawczymi robiłem te różne programy naprawcze, żeby wiedzieli kto to jest może nie Acid Drinkers, ale chociaż Rolling Stones ;) Nowa klasa na razie zdecydowanie za młoda na takowe eksperymenty (ale idziemy w dobrym kierunku, na razie zaraziłem ich Queen, które we wrześniu znało dwie osoby na krzyż, a teraz chodzą i śpiewają Don't Stop Me Now i takie tam). Może za kilka lat nadrobimy braki i znienacka dorzucimy Gerowym filmikom nowe odsłuchy!

Z tych kolejnych odcinków muszę też zdecydowanie zrobić użytek, tylko nie mogę ich tak ot puścić, jak leci, tylko jakoś szczególnie uwypuklić to, na czym mi będzie zależało.
Tam są kapitalne spostrzezenia, np. to z AND (!). I tu i ówdzie dowcipy świetne również dla uczniów, np. że w ambonie wali :lol:

Tak więc wrzesień, here I come!

A wakacyjnie należy dodać, że niejaki Olek z Mochnaczki po kilka razy dziennie opowiadał nam dowcip o tym, dlaczego Chris Rea nie mówi ARIJA :mrgreen:
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-11, 12:27   

dzięki Crazy za te sp-ostrzeżenia - rzeczywiście nagrywając te filmiki myślę (to druga myśl, po pierwsza jest zawsze o tym, żeby się zbytnio nie wygłupić) przede wszystkim o swoich słuchaczach i moich rówieśnikach, a Twoja perspektywa podpowiada jak bardzo człek się robi dziadem... może uda się kiedyś spłodzić coś bardziej uniwersalnego
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2019-07-11, 13:32   

To nie kwestia dziada, tylko grupy docelowej. Jak uczysz dorosłych, to inaczej do nich mówisz, niż do dzieci, to jasne. Inna kwestia, że te pre-komputerowe kwestie typu DILEJT, nie mówiąc o BEJZIK, będą coraz bardziej archaiczne.
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-16, 09:41   

myślę, że jeden z najlepiej wyszedłych Haywardów ewer:
In the Beginning
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2019-07-16, 09:47   

A skąd oryginał, bo mam jakieś zaćmienie...
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2019-07-16, 09:48   

z najnowszej solowej płyty jego, której zapewne nie poznaŁeś (jeszcze ;) )
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group