Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
album 05 - NIGHT
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-01-18, 21:11   album 05 - NIGHT



Pump The Love
The Way Will Find You Love
The Eye
Whe're You
Meadow Frost
Soar
Unripe
Upwards
With Great Pomp
Seems
I Don't Remember
The Hearth of Gold
Let Us Tell The Truth
To My Great
Iwood
Darkness Darkness
Reconcilliation
Strong

http://thesoundrops.bandcamp.com/album/night

P. Collegium Novum Promno 1Kor13 Różany Potok Ad Wielkopolski Park Narodowy

Najważniejsze, że po tej nocy przyszedł dzień. Ten album to głównie pamiątka po drugim, najstraszniejszym roku studiów, choćnie tylko, bo niedomaganie muzy sprawiło, że musiałem często posiłkować się starszymi utworami ubierając je w nowe teksty (jako że pierwotne były często żenujące). Tak było na przykład w przypadku The Eye, który - jeszcze jako Eye of the Forest - upamiętniał nasz ostatni rajd licealny z Adamem (kiedy to znaleźliśmy oczko wodne w środku lasu), albo Whe're You (jeszcze z czasów liceum - pierwotnie był to jedyny mój tekst, który otwarcie poddawał się przygnębieniu), albo Let Us Tell The Truth (pierwotnie wątpliwa modlitwa z kulminacyjnym create nothing [bo tak niby było ciężko]). Z utworem The Hearth of Gold było jeszcze inaczej - po latach odkryłem, że oryginalny tekst całkiem się broni i jest dość śmieszny mimo z trudem skrywanej złośliwości, dlatego do odsłuchania jest nagranie alternatywne na appendiksie pt. Night-Errant.

Mimo że nie lubię szczególnie wracać do tego czasu rygoryzmu duchowego, który sobie wtedy narzuciłem i który na długie lata pozbawił mnie ducha, cieszę się, że zostało po nim kilka jak sądzę dobrych i lubianych utworów, na czele z Darkness Darkness i I Don't Remember.

P.S. Tym razem łatwo odróżnić oryginalne nagrania z 2007 od późniejszych przeróbek - oryginały bardzo nie stroją :oops: :lol: , kiedyś trzeba to poprawić (np. Iwood, który w powyższym linku coś nie cały się wgrał - sorry)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
Ostatnio zmieniony przez Lodge 2015-10-16, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2011-02-03, 23:52   

Z tym albumem mam problem. Jak już gdzieś tu kiedyś pisałam, czasem jego początek jest dla mnie nie do słuchania, a czasem spokojnie wchodzi. Końcówka za to zachwyca czasem bardziej, czasem mniej. No i duże znaczenie mają w przypadku niektórych piosenek wersje stare i nowe.

The Way Will Find You Love - ten kawałek z czasem coraz bardziej mnie do siebie przekonuje, z tym swoim arcyprzyjemnym kołysaniem. I są tu bardzo fajne...ee... harmonie? (jeśli mój tępy muzycznie łep zrozumiał sens tego słowa) Nowa wersja niby lepiej brzmi i te harmonie też jakby lepiej dopracowane, ale bardzo brakuje mi tu Morelli, jej głos przenosił w starej wersji w inny wymiar, a nowa jest go pozbawiona.
The Eye - jak się go słucha w tle, razem ze wszystkim, to się nie wybija i jakiś taki bez charakteru się wydaje. A jak się skupić na nim jednym, to się okazuje, że jednak ma sporo do zaoferowania. Jest tu rozglądanie się i szukanie czegoś po polach i lasach i całkiem sporo piękna w tym krajobrazie.
Iwood - Tak ogólnie to ten kawałek ma w sobie coś nużącego, niestety, ale znowu - jak mu się więcej uwagi poświęci, to się okazuje, że nie jest taki zły. No i tego trzeba jednak słuchać koniecznie w nowej wersji! Nie tylko dużo lepiej brzmi, ale i mniej nuży i łatwiej dostrzec jego subtelną urodę.
Seems - I też - w tle do kupy ze wszystkim nie powala, ale na osobności zyskuje. Jego ciemność i niepokój mają swój urok, tym większy im się wsłuchać uważniej. Ale i tak no... mimo wszystko wciąż na kolana nie rzuca.
To My Great -też nie najlepsze, męczy trochę. Nowa wersja lepsza zdecydowanie, tyle ma w sobie uczucia, że zaczyna do tego kawałka przekonywać.
The Hearth of Gold - też nic szczególnego, ale nawet przyjemne całkiem.
Soar - tu się zaczyna robić pięknie. Poruszające, tęskne gitary, ajjj!
Strong - stawia na nogi, każe się rozglądać niespokojnie dookoła i jest świetny!
Unripe - cudne wyciszenie, i niby taki spokojny utwór, a kryje w sobie tyle pytań rzucanych gdzieś w popagórkowaną przestrzeń.
Whe`re You? - bez wielkiego szaleństwa, ale lubię go i tą atmosferę szukania.
Let Us Tell the truth - I spokój i niespokojny mrok zarazem... niesamowity klimacik! Super!
Darkness Darkness - jaki gupi początek nowej wersji! :P A stary tak super wprowadzał od razu w mroczny nastrój. Ojej, w ogóle ta nowa wersja jest gupia. Momentami ma niby więcej klimatu i fajne fragmenty, stara ze swoją prostą przebojowością ma w sobie za dużo... hmmm... radości w sumie niby nie, ale jednak czegoś w tym rodzaju (no i usterki w nagraniu słychać)... Mimo to, paradoksalnie, jest w swojej ciemności bardziej spójna i konsekwentna i ma takie świetnie narastające napięcie. A nowa ma takie złagodzenia przez które rozjeżdża się jej charakter. Zresztą, nie wiem, może jakbym nie znała starej wersji, to nowa by mnie do siebie przekonała, a tak to niestety narazie nie.
Meadow Frost - niesamowity, pełen oczekiwania nastrój. Super!
Reconciliation - nieco słabszy, co nieco nużący moment w końcówce płyty, choć solóweczka jest pewnym wynagrodzeniem. :)
I Don`t remember - taka całkiem przyjemna wstawka na rozchmurzenie myśli. :)
Upwards - bo ten numer ma już swój ciężar duchowy. W tej sytuacji to nawet zrozumiałe, że męczy trochę, no ale do moich ulubionych nie należy.
Great Pomp - za to to bardzo lubię. Świetne zwrotki z tym specyficznym rytmem i piękne gitary (plus mellotron też. ;) )!
Pump The Love - tekst... kiedyś nie wiedziałam, czy opowiada historię szczęśliwą, czy nie, choć wydawało mi się, że raczej tak. Nie to jednak miało znaczenie, ale to, jak bardzo tekst ten pasuje do różnych tęsknot, które od dawna siedzą we mnie w środku i stał się jednym z moich ulubionych tekstów Soundropsów. Chociaż teraz, jak poznałam genezę jego powstania, to nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak Autor zdołał go w ogóle napisać... Muzyka natomiast urzeka, jest po prostu piękna!

Generalnie, czytając tego posta trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z racji mojego bardzo zmiennego odbioru tej płyty, być może wczoraj lub jutro moje komentarze wyglądałyby cokolwiek inaczej... ;) :)
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2011-03-30, 19:44   

nieraz lekko ironizowałem na temat podmieniania numerów, ponownego nagrywania, to teraz muszę przyznać, że czasem to bardzo dobre efekty przynosi

najpierw włączyłem sobie płytę z numerami ściągniętymi hoho kiedy
a teraz z ściągniętymi dziś
dużo lepiej się słucha, niebo a ziemia, chciałoby się rzec :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-04-10, 23:10   

Night - wersja uwspóczesniona:

http://thesoundrops.bandc...ight-full-album
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2013-04-11, 18:30   

Unripe :!: :!: :!: :shock:

To absolutny przeróbkowy nr 1, ale w ogóle od tego momentu zaczęła mnie nowa wersja albumu przekonywać do siebie - dużo super rzeczy się tam potem dzieje! Wcześniej jest ładnie, lepsza jakość, ale z drugiej strony gubi trochę ducha. Ale cieszy obecność Morelki w The Way Will Find You Love - ten numer bez niej nie może być. ;)
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2013-04-17, 08:54   

Jaki zajebisty ten mellotron w Unripe!
W ogóle fajnie :) .

PS. A Darkness straciło trochę swój gotycki charakter przechodząc na pozycje folk - kantrowe, to celowe? :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-04-17, 10:13   

nieee... za szybkie tempo :(

no ale nie jest to wersja definitywna, więc ujdzie
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2013-04-17, 10:25   

Proszę się nie przejmować! Może być i taka lżejsza wersja przecież :) .
Ogólnie z dużą przyjemnością przesłuchałem tego najta. Liczę na płytkę ;) .
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-05-17, 23:12   

przechodzi z jednej strony na drugą ekranu na PoznańFranowo:

yea

Seems
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2014-05-18, 08:57   

A zaczyna się całkiem zwyczajnie :mrgreen: .
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2014-05-18, 14:46   

Świetny dysk! Jeden z najlepszych w karierze Soundropsu! Od razu piosenka mi się i spodobała, którą oczywiście wcześniej wiele razy słyszałem, ale nigdy nie wiedziałem, która to ;)

Teraz słucham Night całe z ostatniego tu linka. Ale nie wiem, czy to jest właściwa wersja. Coś okropnego z tymi nieskończonymi nowymi wersjami albumów.
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-05-18, 15:01   

Crazy napisał/a:
Teraz słucham Night całe z ostatniego tu linka. Ale nie wiem, czy to jest właściwa wersja.


chwilowo ostateczna ;)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2014-05-18, 15:15   

Wersja Darkness, która się niezbyt podobała Witkowi jakoś mi w ogóle nie przeszkadza, natomiast utworu Unripe, który wzbudził tu zachwyt, zupełnie nie zauważyłem w trakcie słuchania ;)
Z pozdrowieniami dla Morelki i MAQ - dość wyraźnie najlepszym utworem na płycie jest To My Great :D
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2014-05-18, 17:02   

Crazy napisał/a:
Wersja Darkness, która się niezbyt podobała Witkowi jakoś mi w ogóle nie przeszkadza


Gero musi rozstrzygnąć czy to ta sama :mrgreen: .
Sam nie mam teraz czasu sprawdzać.
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2014-05-18, 17:51   

Darkness jest już podmienione na starą wersję (z dodanym basem)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group