Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak Ger nie obronił karnego...
Autor Wiadomość
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-05, 22:52   jak Ger nie obronił karnego...

Proszę Państwa, stworzyłem arcydzieło.
Znaczy raczej listę arcydzieł. Arcydzieł soundropskich według treści wideowej. Dziesięć najlepszych teledysków a.k.a. wideoklipów.

Lecz na początek, nim odpalimy prawdziwą listę, arcydzieło straszliwe, lecz poza kolejnością, jest to bowiem tzwany slide show, a normalnie slide showami nieco, prawda, gardzimy i za teledyski ich nie uważamy. Jednak tu rzecz się ma odmiennie, jest to bowiem...

Wastes Of Loneliness - wspaniałe wspomnienie o wartości i kronikarskiej pewnie, i sentymentalnej, dla mnie wyjątkowo cenne, bo naszych artystów w tamtych czasach nie znałem. Ale serio, to się tak ogląda, że jakbym Was jednak trochę wtedy znał!
Tak naprawdę dałbym to wysoko na liście, ale dzięki temu, że zrobiłem z niego osobną kategorię, zmieszczę jedenaście zamiast dziesięć!
(będzie jeszcze jedno takie oszustwo po drodze)


10. In The Swamp

Niby dość typowe ujęcia, ale może trochę bardziej dzikie? Te bagno, te krzale, przez które bohater się przebija. I fajne miny Ger strzela niczym Witt karnego. A tak naprawdę, jest to tak świetna piosenka, że chce się obejrzeć, co by nie było. I teledysk nie zawodzi, i bardzo go lubię.


9. December

I tu raczej typowe ujęcia. Jednak ma to charakter. Bardzo. I to różnorodny, bo i świąeczne światełka, i syf taki, jaki zwykle utożsamia się z listopadem, a on przecież w grudniu równie często jest, i też melancholia. Świetnie więc współgra z piosenką, a to bardzo ważne.

Fajnym dodatkiem jest tu teledysk fanowski - skądż to się wzięło?


8. Long Summer Days

Jeden z absolutnie podstawowych utworów w repertuarze The Soundrops ma teledysk wielce nieoczywisty, bo zbudowany w dużej mierze na martwych naturach. Bardzo interesujące! Martwe natury i widoki z okna, i ciemność dobrze tu gra. Ale fajnie, że pod koniec jednak pojawia się zwykły Gero ;)

Dobra, pora na zapowiadane drugie oszustwo.

Wyróżnienie specjalne, czyli najlepszy teledysk nieoficjalny:

Long Summer Days raz jeszcze


I wcale nie będzie teraz ciągu dalszego. Albowiem po pierwsze jest północ, a po drugie pięć obrazków wystarczy, aby każdy z Waszmościów i Waszmościn zdołał zapoznać się z materiałem i z tym większym niecierpliwościem jutrzejszego wieczora zasiadł, by zobaczyć, co w następnym odcinku!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-07-05, 23:24   

hehe, ale super!!!

ale czy tytuł wątku oznacza, że wiemy już co będzie na pierszym :?:
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-05, 23:37   

otóż to się dowiesz jutro lub pojutrze.
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-07-06, 14:27   

moje ulubione obraski to oczywiście te, w których jest dużo forumowiczy, a przynajmniej członków zespołu lub nawet członków zespołu The Round Triangle (Ultimates, Making Heartway, Fruitless Tree, For the Time Being, Springtime)

lubię też gościnne udziały, np. moich Rodziców (The Other Side), friends lub ex-friends (To My Great), a nawet girlfriends i egzgirlfriends (jeśli o to chodzi, to w ogóle - jak pewnie zgadujecie - jest dużo hermetycznych nawiązań dla kumatek, np. THE okna Tonowej i Kropli)

ciekawe ilu kto-ma-wiedzieć-ten-nie-wie ludzi myśli, że Witek jest członkiem Soundrops, jest go na teledyskach prawie tag dużo jak mnie

niestety tak się złożyło, że najwięcej gościnnych występów odbyło sie w tych najstarszych teledyskach, niektóre z nich z wielkim żalem musiałem ściągnąć z jutuba, bo jakość techniczna wołaa o pomstę do nieba i bardzo przeszkadzała w oglądaniu i słuchaniu, np. Fail, w którym nawet Kropla się pojawiła, albo pierwsza wersja The Eye, z Listowymi czterema plus jeden

dlatego apeluję - proszę przyjeżdżać i wgrywać się so nowych teledysków, piosenek nie powinło zabraknąć :)

ja podam listę Top5 moich ulubionych momentów w teledyskach sndrps:

5. jak się wyjebał na śniegu w Best (0.30) - nieplanowane!
4. wejście wokalne Wynża w River Bank (0.48) - bardzo też lubię udział Siory w tym video
3. "kraksa" pociongów we Fruitless Tree (1.48) - choć pełno świetnych ról długoplanowych forumowiczy tu też!
2. Ultimates - w całości jest moim na pewno ulubionym i pełno w nim best momentów (ja jestem osobą prywatną, X, wąchanie wódki) ale muszę wyróżnić gościnny udział teledysku w teledysku i sekwencję: Xes - klawiatoora Moraza - Lodż (2.00)
1. Zeel (2.05) - motyl atakuje kamerę!

nagroda specjalna - Crazy: Christian, Christian, now where is your fruit?

obiektywnie najlepiej pomyślanym wideem Soundrops jest Making Heartway, wielkie podziękowania dla Witka tu (tiu-tiu-tiu)

a z takich "klasycznych" teledysków Sndrps - czyli gero chodzi i "tańczy" w różnych miejscach, to lubię takie:

What They Done to the Rain? z Parku Wilsona, nawet Siora pochwaliła, dobry editing mi wyszedł, a zwłaszcza ten moment jak ptaki rozpierzchają się na niebie no i w tekście "just a little boy", a tu ptaszek

Little Eternal Things - niby z Londynu, a jak zawsze :) ale też Adam Lorenc i "pani z sekty"

Ace Never Active - Pieniny!

Warmwood - Antoninek, to niespodziewanie fajnie wyszło jak na przeciwną porę roku (jesieniozima), jeden z niewielu numerów, w którym video być może pomaga piosence

The Train Home - krótki odcinek Poznań - Puszczykowo udaje całą trasę od Krasnego do domu, ale jakoś dobrze zatrzymany podkoniec lata tu

no i na koniec, bardzo special mention: (Litza! Litza! Litza!)
MIKROFONY DZIAŁAJĄ? TEN DZIAŁA!
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-06, 17:42   

Powiem Ci, że sporo zbieżności będzie. Nawet takich bardzo konkretnych i nawet dzisiaj! Ale wrzucę dalsze pozycje, gdy powrócę z wyjść, może przed meczem a może w trakcie, bo pewnie będzie nudny.

Natomiast postanawiam niniejszym nie sprawdzać teraz Twoich propozycji, o których zapomniałem, zobaczę je już po opublikowaniu wyroku.

Cytat:
pierwsza wersja The Eye, z Listowymi czterema plus jeden

no właśnie szukałem i nie znalazłem!! (a mogłoby być i nawet zdjąć In The Swamp, chociaż w piosenkach ze trzy gwiazdki różnicy ;) )
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-06, 22:39   

Wczoraj były różne honourable mentions, ale dziś zaczynają się już teledyski te naprawdę nacudowniejsze. Ot na przykład --

7. Life In Abundance (Uptempo)

Co za czad! Szaleństwo! Koncert jednej osoby, ale ta się nie oszczędza ;) Inna rzecz, że znalazłem trzy różne wersje z trzema różnymi teledyskami i wszystkie mi się podobają, i wszystkie tchną swarzędzkim latem, jednak pierwszorzędna jest dla mnie (i muzycznie, i teledyskowo) wersja morelkowo-uptempowa.
Chociaż jak w wersji duetowej Gero biega po krasneńskiej łące albo Witt gra solo, to jest też bardzo zabawne :D


6. One More Time Up

Taniec z wynżem! Aras i inni goście! Widok z Górki Kazurki! Mojego brata Gerarda...!
Istne szaleństwo :D


5. Fruitless Tree

Tak jak Gero, najbardziej lubię tam, gdzie są forumowicze, a już najbardziej na Uonce. Tu zimowa Warszawa (te płynące kry!) kontrastuje z latem (w Swarzędzu znów?), są mijające się pociągi, jest moje solo, jest piotrpanek grajacy pałeczkami na pianinie, wreszcie - jest mały Marcin! To samo mogłoby podnieść pozycję tego teledysku jeszcze wyżej. Mam z nim małe dwa problemy, które ostatecznie sprawiły, że umiejscowiłem go całkiem niewysoko, jak na taki potencjał. Po pierwsze obraz się tnie i chyba nie jest to celowe, w każdym razie na pewno nie ułatwia oglądania. [Ale Gero proszę nie usuwaj to!!] Po drugie obrazy zdają mi się być nieco obok piosenki, jakby nie miały z nią zbyt wiele wspólnego. No ale i tu mamy ten szałowy moment, który i Gero odnotował, kiedy Crazy leży zgonem na podłodze, a wokalista zapytuje: Christian Christian, where is your fruit? :lol:
Ogólnie coś pięknego!

no i wreszcie z ciężkim sercem...


4. Making Heartway

Oczywiście jest to indeed najlepszy i najobiektywniejszy teledysk Soundrops. Pozostawienie go poza podium jest niesprawiedliwe. Tyle niezapomnianych scen, karny, oświadczyny, wyrzucenie z pokoju, odbijanie piłki... Dałbym go na trzecie, ale nie za bardzo can.

Kto zgadnie, co w pierwszej trójce?
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-07-06, 23:25   

zgaduję...

1. Laid Up w/ Jealousy
2. Ultimates
3. yyy, nie wiem, Stay Beside? Rado? Catchers of WInd?
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-07, 22:13   

Byłeś blisko.


3. Laid Up With Jealousy

Miał być ulubiony, ale jednak wylądował na trzecim. Jest to wszelako teledysk numer jeden, który bym pokazał komuś, kto chciałby obejrzeć teledysk Soundrops, nie znając osób. Maska, tory, mikrofon z gałęzi, groźne odgłosy. Zima! I naprawdę super piosenka.


2. North

No i brakujące ogniwo Twojego zgadywania. To jest dla mnie coś przepięknego. Te ujęcia, światło - jak on to zrobił?! Cudowne wyczucie mocy bliskich kadrów; te zbliżenia to czysta poezja, pokazują one bowiem coś bardzo ważnego, choć nie zawsze wiadomo dlaczego ;) ("ja tego nie rozumiem, ale to czuję"). Warto dodać, że choć to dzieło innego autora niż zwykle, to duch Soundrops jest reprezentowany bardzo godziwie: uliczka w Poznaniu, tory... Kontakt z aniołami :!:


1. Ultimates

Nie mogło jednak być inaczej. Jest w tym coś, co łapie za gardło jak nic. Piosenka, choć mówi trochę o rozpadach, znakomicie ujmuje również to, co było najpiękniejsze w forumowej wspólnocie. A teledysk ujmuje to jeszcze lepiej. Trochę przez zestawienie bardzo starych czasów z nieco późniejszymi, ale zwłaszcza przez takie charakterystyczne szczegóły, jakeś to już, Geru, wypisał: "ja przepraszam", teledysk z x-em, room 4... Jest piękne solo Witka w łóżku i wesoło otoKarowe "łuuuu". Jest Skot! Nie wiem, czy "it's always been unreal", dla mnie chyba do dziś pozostaje to bardzo real.

Dziękuję bardzo. Pozostańcie z nami po przerwie. Zajmiemy się analizą braków.

BÓM!
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2016-07-08, 09:01   

Muszę powiedzieć, że dawno żaden wątek nie wzbudził we mnie tylu pozytywnych odczuć!
Crazy jest naprawdę wytrawnym forumowiczem, myślę, że jednym z najlepszych w tym kraju :) .
Ale na ten wątek składają się też te wszystkie emocje zawarte w teledyskach i piosnkach - ten cały kosmos - i dlatego pewnie to wszystko tak na mnie zadziałało. Dziękuję! :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Żur ptak
kornik polny koronny


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1174
Skąd: z koronnych pól
Wysłany: 2016-07-08, 09:27   

Dla mnie to wszystko jest jednak dość trudne, ale rzuciłem okiem tu i ówdzie i widok trzech piccc podburzył z dawna osiadłe osady pamięci.
_________________
jestem supłem tu
[ale] to nie jest happening
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2016-07-08, 10:13   

a nawet John Lodge-cellista zainspirował się filmikami Soundrops, choć na razie idzie mu jeszcze gorzej niż mi!

https://www.youtube.com/watch?v=IRc1Bop1bHc
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2016-07-08, 11:24   

Może błąd, że nie kręcił w Swarzędzu?
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-12, 09:55   

Witt napisał/a:
dawno żaden wątek nie wzbudził we mnie tylu pozytywnych odczuć!

To mnie bardzo cieszy of course, ale przede wszystkim mam nadzieje, ze wzbudzi on nowa fale ogladania teledyskow Soundrops!
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-07-30, 15:24   

Nie zdążyłem jeszcze się zabrać za do-oglądanie tych teledysków, o których być może zapomniałem, a Gero o nich przypomniał - a tu się pojawił silny kandydat do top tenu, ba! - top fajwu raczej.

Asa nisi masa bitumiczna!
(może bym zmienił w końcu podpis na ultymie?)
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2016-08-02, 21:32   

Lodge napisał/a:
1. Zeel (2.05) - motyl atakuje kamerę!

tego motyla bym pewnie nie zauważył, gdybyś nie wspomniał. ale w ogóle fajna piosenka i klip też mi się podoba!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group