Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
album 22 - LOVE LOVE
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2017-07-03, 23:19   

a w ogóle to dziękuję wszystkim za bardzo wnikliwe komentarze - i tu na forum i na przykład w miasteczku Strzelin :)

oczywiście po tych dwóch tygodniach po wydaniu już bym coś tam pozmieniał :mrgreen: , więc może pozmieniam swoją listę - na dzisiaj mam taką pierszą siódemkę:

1. Permanence
2. Spring In Exile
3. Goodbye Hello
4. Losing Again
5. Tilda Next
6. Lady Eva
7. Removes

(to jest w ogóle przykre, że po nawet takim krótkim czasie słyszę, że niektóre utwory nie spełniły tkwiącego - jak mi się zdawało - w nich potencjału w fazie po napisaniu/przed nagraniem; pocieszam się jednak dwojako - po pierwsze tym razem takich numerów jest mniej niż zwykle i może do niektórych rzeczy jeszcze się przyzwyczaję; po drugie - wykonawcy lepsi ode mnie też tak mają, że wspomnę o Lennonie (Lucy In the Sky) czy o Budzym (pamiętam jak w czasie nagrywania Luny kręcił głową, że nagranie Halo Halo nie spełniło jego oczekiwań, ale to było zanim weszłem tam z chórkami [uu żarcik]))
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
Ostatnio zmieniony przez Lodge 2017-07-03, 23:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2017-07-03, 23:25   

ja czuję się nieco przygotowany przed-słuchami, aby posłuchać całości (na razie zrobiłem to raz, ale dość pobieżnie i już dawno). może też zrobię listę!
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2017-07-04, 06:06   

Crazy napisał/a:
no, jak się nie zawyża oczekiwań porównaniami z disco polo, to zdecydowanie dobre!

:lol: :lol:

___________________________
Dla mnie na płycie zdecydowanie rządzi Permanence. Na początku faworytką była Lady Eva, ale z czasem jakoś lekko zjechała w dół. A Permanence mogę słuchać i słuchać. Ten niesamowity nerw, jak w niektórych numerach Byrds (8 Miles High - tak, to zdecydowanie ten kaliber!).

Ponieważ dla mnie pisanie piosnek to jednak jest jakaś tam ekstrawagancja i święto, a nie rutyna, to podobają mi się oczywiście też te, w których stworzeniu brałem udział. Tu może działać prawo rodzica - nie umiem pewnie stanąć z boku i popatrzeć na nie z dystansem, bo to w końcu jednak własne dzieci (a to być może wasza matka! :) ). Przy czym dzieckiem ulubionym jest nieodmiennie Goodbye Hello - taka ukochana, śliczna córeczka tatusia :oops: Z Elevenderem jest inaczej - jednak trochę słychać jego braki, choć i tak go kocham. Kawałek ostatni, w którym najmniej umoczyłem paltze podoba mi się za to coraz bardziej. Jest taki, jak napisał Crazy, choć chyba jednak do Please Please Me by nie pasował, może raczej do Beatles For Sale ;) Daje wytchnienie i nadzieję po tej jednak ciężkiej (na sercu) podróży przez Love Love.

Nie wyczymał i napisał o swoich wrażeniach :oops:
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2017-07-04, 10:36   

nowa metoda postotwórcza, słucham i wypisuję best momenty!
(tutaj: bez zaglądania w teksty)

- give me all your ąs and your ęs
- Lady Eva ciąg dalszy, zwłaszcza różne miejsca w chyba refrenie, choć nie rozpracowałem struktury; takie fajne o-o-o na przykład i jeszcze jakiś moment z "waiting" zwłaszcza
- uderzenie w struny akustyka gdzieś chyba na przestrzeni drugiej zwrotki
- i zaraz potem i przez cały czas super dźwięki z elektryka, a najlepsze na koniec, pod słowa "lady Eva"
[uwaga - numer do ścisłej czołówki Soundrops :!: ]

- motyw gitarowy w Elevender
- bas w Elevender :!:
- mustard seeds go deep
- wzrost dynamiki przy "this is where I..."

- wczesnobitelsowskie intro do Battlefield
- refreny w Battlefield (I will fight for you... chyba?), zwłaszcza im dalej, tym lepiej bo żywiej!

- test me, try me... - to rozumiem refren Goodbye Hello?
- o, i drugi raz refren, ale z przeplatającym się głosem drugim :!:
- melodia pod słowa tytułowe

- basowy wstęp do Permanence
- w ogóle te szybsze fragmenty utworu bardzo (hu-hu!), ale wolniejsze już niekoniecznie, zresztą ja w ogóle nie przepadam za zmianami tempa w środku utworu
- Gero jak mówi coś w dziwnym języku (rerum? łacina?)

- solo gitarowe w Win-Win (nawet dwa, oba dobre!)
- if it's love, it can't be dead...

- "it's only three days", jakby z innego świata... w Spring in Exile
- will you finally have woooooon, czy jak to idzie, ale bardzo wysoko idzie
[numer chyba rzeczywiście będzie miał tendencję do polepszania się w miarę odsłuchów]

- instrumentalna końcówka Love Over Mountains, całkiem niezły przykop!

- wszystko, co można powiedzieć o aranżacji utworu Tilda Next: gitarowe interludia, delikatny rytm z grzechotki, ciekawie poprowadzony bas, wyglądająca gdzieś spod spodu gitara akustyczna: utwór kompozycyjnie chyba by mnie nie zainteresował, ale muzykowanie jest tu pierwszej próby :!:

- w Around the Lonely Hearts... trudno mi wskazać jakieś momenty, ale bardzo przyjemny to numer na zakończenie płyty.


Dobra rzecz, guys!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2017-07-04, 10:55   

Crazy napisał/a:

Gero jak mówi coś w dziwnym języku (rerum? łacina?)


Rerum. Łacina. Widziałem to wytatuowane na czyjejś ręce.

Crazy napisał/a:
Lady Eva ciąg dalszy


W tym numerze pod słowami I can hear the song of the stars przeprowadziłem taki cytacik z piosenki właśnie Song of the Stars Dead Can Dance, na którą ktoś zwrócił moją uwagę i od razu mnie olśniło, że Litza i Budzy właściwie niemal przenieśli (OK, przesadzam, twórczo przenieśli) tę partię do utworu Psalm 51 :!: (proszę posłuchać, link nawinięty właśnie na tę gitarę)

Crazy napisał/a:
"it's only three days", jakby z innego świata...


a to się rzeczywiście udao, jak zwykle przez przypadek... chciałem to jakoś odróżnić i po prostu dość mocno obciołem na tym fragmencie wysokie tony, żeby nie powiedzieć: wysokie antony de mello ;)

Crazy napisał/a:
Dobra rzecz, guys!


Cieszymy się, man!

Nawet pedziałbym, we're ecstatic.

have you ever seen me ecstatic?
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2017-07-04, 14:34   

Crazy napisał/a:
nowa metoda postotwórcza, słucham i wypisuję best momenty!


A to myślę bardzo dobra metoda do The Soundrops! Love Love słuchałem dwa razy uważnie, jadąc do Wrocławia i nie miałem takiej możliwości, a co rusz zwracałem uwagę na jakieś rzeczy. I dlatego napisałem, że najlepsza od dawna, bo zaskoczyło mnie ile tu udaności na wielu polach :) .
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2017-07-11, 22:40   

Permanence w Tatrax Zachodnix
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2017-07-12, 17:41   

nie do wiary, że zrobiłeś to tak szybko !
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2017-07-13, 09:11   

Jak zielono!!!!!!!!

Czuję, że do piosenki się też coraz bardziej przekonuję :D
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2017-07-29, 07:17   

Wczoraj wieczorem posłuchałem Love Love "do pakowania". Muzyka do pakowania plecaka to jest bardzo poważna sprawa, która ma u mnie dużą tradycję, ale nie o to chodzi. Mogę natomiast powiedzieć: panowie, skoro po czterdziestce i po takich kopach wcześniej napisanych piosenek nagrywacie takie świetne rzeczy, to jest to rzecz dla mnie godna najwyższego podziwu! Nie jestem wielkim znawcą i wielu płyt nie słyszałem, ale i tak uważam, że jest to jedna z najlepszych płyt The Soundrops. Bardzo mi się to podoba i będę dużo słuchał!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2017-08-03, 00:07   

kolejny teledyx z Love Love

nic nowego - taki tam zapis śródwakacji, ale też kilka sympatycznych epizodów, więc będę lubił

Win-Win (mellotron mix)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2017-08-03, 07:31   

Nowy paw!
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2017-08-03, 09:04   

Ty znowu najlepiej wypadueś! :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2017-08-05, 09:24   

zrobiłem jeden (myślę że jedyny) update na płycie Love Love

chodzi o wstępniak - w programie Audacity do nagrywania brzmiało to całkiem mocno, a w gotowych wersjach w necie - płasko i plastikowo, ten melotron

więc dzisiaj dograłem jeszcze dwa melotrony i jeden wokal i wreszcie brzmi kurde masywnie! LOVE IS NOT OF ME! i dobrze zapowiada Lady Ewę... mała rzecz, a bardzo mnie ucieszyła

EDIT - przy okazji dokonałem też małych zmian w najsłabszym dla niektórych numerze na płycie, czyli Love Over Mountains - np. już nie odstaje brzmieniowo/basowo od następnej Tildy

proszę sprawdzić:
https://thesoundrops.bandcamp.com/album/love-love

więcej zmian nie będzie ;)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2017-08-19, 10:20   

Ani kejs, ani fejs...

Ger, znasz taki numer Soundrops? My znamy bardzo dobrze , Marcin wciąż śpiewa! To ta piosenka w górach :)

Moja interpretacja jest taka:

loooove
ani kejs
ani fejs
it's not love


:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group