Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowe promo/kompilacje
Autor Wiadomość
Żur ptak
kornik polny koronny


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1174
Skąd: z koronnych pól
Wysłany: 2011-05-10, 12:23   

Lodge napisał/a:
czerwcu
Nie pytajcie, skąd wiem, ale tak naprawdę "czerPcu".
_________________
jestem supłem tu
[ale] to nie jest happening
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2011-05-14, 09:14   

Jakośtak się złożyło, że dopiero ostatnio mogłem spokojnie posłuchać tych promów. No i - zupełnie serio - brawo za całokształt! Brzmi wszystko świetnie i ja, jeszely pan pozwoly, z przyjemnościom :)
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2011-06-21, 19:14   

Travellling Eternity Road okazaa się być moją ulubioną ze wszyskich 3 skuadanek. Zdecydowanie najbardziej podchodzi mi dobór i ułożenie tych utworów tworzące wyjątkowo przyjemnie słuchającą się cauość. :)
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-06-27, 21:50   

na pierwszy rzut ucha najlepiej mi się jednak słucha promo sapiens. widać, że słaby ze mnie znawca, nie doceniam finezyjnych drobiazgów, tylko wolę zwykłego greatest hitsa ;)

ale niewykluczone, że się odsłucha to wszystko inaczej za jakiś czas!
 
 
geming
złe nagłośnienie


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 273
Skąd: spod puszki
Wysłany: 2011-06-28, 07:40   

:-o niby nic dziwnego, a jednak zaskok.

Trainy Dayz ***** 1\2
Travelling ****
Promo Sapiens *** -.
_________________
Zapraszam:

http://wmigthegig.com/
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-06-29, 16:30   

spoko spoko, na razie słucham tylko promo, i niech tak zostanie na czas jakiś, bo mi się generalnie piosenki soundrops zlewają w jedność - więc jak dobrze osłucham jedną płytę, to się będę wsłuchiwał w następną :)
 
 
Żur ptak
kornik polny koronny


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1174
Skąd: z koronnych pól
Wysłany: 2011-07-01, 08:17   

A nakład się już wziął wyczerpnął czy może jeszcze coś ma szansę jakoś trafić na odległą Białołękę?
_________________
jestem supłem tu
[ale] to nie jest happening
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-07-01, 08:34   

jeszcze kilkanaście zostało, jak następnym razem będę w Warszawie to zabiorę dla Ciebie :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Żur ptak
kornik polny koronny


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1174
Skąd: z koronnych pól
Wysłany: 2011-07-01, 21:43   

Dziękć!
_________________
jestem supłem tu
[ale] to nie jest happening
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-07-20, 23:52   

Z Promem się już całkiem porządnie osłuchałem. Jeno w okolicach Selfsame Chords/ Hermit's Song oraz Iwood/ Mt Sharp regularnie gubię się, który utworek już się skończył,a który jeszcze nie zaczął. Bardzo mi się ta składanka podoba, świetny początek z Dąt Remember, a i koniec z The Choice, bo jakoś mi się bzdura, jakoby Choice był końcem właściwym, a potem następują dwa bonusy, jakby z innej bajki (oczywiście Gerowi się podobają bardziej, a mi mniej, ale to normalka).

Jest kilka piosenek bardzo bardzo fajnych, pierwsze cztery przede wszystkim, potem To My Great, River Bank, Choice oczywiście.
Best song: chyba jednak The Choice.
Potencjalny best song: To My Great, ale dla mnie to jednak bardziej szkic utworu niż ukończona całość.
Best moment: może po znajomości, ale oczywiście I can hear Kacper shout ;)
Ostatnio zmieniony przez Crazy 2011-07-24, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-07-23, 21:42   

Zaczynam więc osłuchiwać się z Trainy Days i na razie stwierdzam jednoznacznie, że pierwszy utwór pt. The Train Away jest świetny :D Z innych na razie rozróżniam City Callback, które brzmi na tle reszty, jakby było utworem Ringo Stara na płycie Bitelsów ;-) oraz wiem, że jest utwór, w którym pada Puszczykowo i inne polskie nazwy (tylko Gero umie wśród pięknej angielszczyzny nagle w środku wersu wyśpiewać polskie słowo z krystalicznie polską wymową! - czego koronnym przykładem zresztą Kacper shout, a przecież imię Kacper tak łatwo można było przez pomyłkę zaśpiewać po angielsku...).
Oraz wiem, że usłyszałem słowa valley of oblivion, więc to pewnie z tej piosenki ;-)
Rozróżnianie innych piosenek na razie w toku.

Cytat:
Best moment: może po znajomości, ale oczywiście I can hear Kacper shout

No nie... Jednak jest ten fragment Choice'a, który może jest dla mnie best momentem Soundropsów w ogóle, gdzieś na równi ze zwrotką Narrow Way czy refrenem Never... po pauzie, po pierwszym zwrotkorefenie wchodzi taka PRZEPIĘKNA gitara, a potem głosy obojga Soundropsów w cudownej harmonii, ten moment - gdzieś to od początku drugiej minuty trwa przez kilkanaście sekund - jest taki baaardzo pięciogwiazdkowy :-)
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2011-07-24, 10:26   

Cytat:
osłuchiwać się z Trainy Days

ej, jest coraz lepiej! jeszcze nie połapałem się, jaka jest różnica między Train Away a Train Home (a jest jakaś? EDIT: znalazłem pierwszą różnicę! :D ), ale jestem dumny, albowiem rozpoznałem, że utwory te mają te same motywy melodyczne :idea: Myślę też, że będą (będzie?) stanowić jeden z moich ulubionych soundropsowych w ogóle. Ale w o ogóle całość Pociągowych Dni coraz bardziej mi się podoba. Już czuję i konceptualność, i w ogóle inny klimat, w porównaniu do tej płytki Promo Sapiens faktycznie brzmi bardziej popowo; czy to zarzut, to wcale nie wiem, ale chodzi mi o to, że w Trainach jest dużo do odszukania! (np. szczękowa harfa w parku, he he)

MAQ - pisz te swoje recenzje! Dotychczasowe
geming napisał/a:
****** i chuj.

Brawo i dziękuję.

bardzo trafiło mi do serca :D , ale obiecałeś poświęcić więcej czasu na opis. Napisz, to może się gdzieś poniezgadzamy :mrgreen:
 
 
geming
złe nagłośnienie


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 273
Skąd: spod puszki
Wysłany: 2011-07-25, 13:52   

Crazy napisał/a:
Napisz, to może się gdzieś poniezgadzamy

konynuując trop wulgarystycny: kurewsko kuszące :D

Obiecałem sobie w sierpniu dać więcej czasu na pisanie, mam nadzieje, że w końcu uda mi się dotrzymać jakiejś obietnicy forumowej. Także niech żywi nie tracą nadziei!
Cieszę się, że podoba ci się dayz :D
_________________
Zapraszam:

http://wmigthegig.com/
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2013-08-18, 20:08   

Dayz nadal bardzo mi się podoba i jest na pewno najczęściej przeze mnie słuchaną pozycją dyskograficzną Sndrps. Wolę pierwszą część płyty, bo gdybym miał mówić, co ulubione, to Trainy Away/Home, December, Park, Up... czyli raczej z początku zestawienia. Ale w ogóle bardzo lubię.

Natomiast dziś rano Promo Sapiens u nas w kuchni bardzo ładnie wybrzmiało, przyszła jednak Ola i zasłuchała się szczególnie, gdy rozebrzmiał Choice... bardzo ładne, orzekła, oraz że zupełnie inaczej brzmi niż wszystko. Ja się tu z nią zgodzę, bo dla mnie przynajmniej pod względem brzmienia The Choice jest na miejscu pierwszym u Soundrops tak bardzo, że chyba samo zajmuje całą pierwszą dziesiątkę :) Absolutnie coś pięknego, Sebastian brawwwo!!! I Soundrops brawo, bo ja rozumiem produkcyjne zabiegi, ale po prostu przepiękna jest tam ciepła barwa głosu Gera, harmonie z Morellą, ta moja ulubiona gitara. Myślę, że pięknie to wykonaliście, ale obróbka musiała czarodziejsko wydobyć z tych dźwięków wszystko, co najlepsze.

Na dziś rano zdecydowanie Choice > Flodigarry (bo pamiętam, że był to dla mnie klasyczny dylemat i nawet nie wiem, jak w toptenie zdecydowałem).
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2013-08-20, 13:28   

A ja weszłem dziś do tego wątka i tak pacze, pacze - o kurde ile ludzie napisali postów w tym lipcu, dla mnie tak zapracowanym, kiedy ja to przeczytam???
No i zaczynam czytać, jeden, post, drugi, czeci... Maq pisze, że rezerwuje sobie czas i w sierpniu będzie dużo pisał i... dopiero tu się kapnąłem, że to wszystko w lipcu, ale jednak trochę 2011 roku... :roll: :lol:
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group