Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
album 06 - INTERIM
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-04-17, 18:39   album 06 - INTERIM



Towards
Whatever Falls
The Hermit's Song
Waiting for the Green
Will?
The Fervent
Out
The Lighthouse
An Oak Girl
More Than That
It Will Burst
I Am Off
Na
Against the Walls
A Temple

https://thesoundrops.bandcamp.com/album/interim-2

Lady None/M./Natalia Morska/D.D./Strzeszynek/praktyki w MM/sala 0 w Pobiedziskach

przez długi okres ten album był najbardziej popularny spośród wszystkich na laście - rzeczywiście, ten jako pierwszy brzmiał dość nieźle (gitara od Franca!) i w dużej części ostał się bez poprawek, niestety przydałyby się - niektórych numerów nie mogę aż słuchać, choć lubię: w Against the Walls i Waiting for the Green za dużo chaosu i brudów - zdecydowanie wolałem pierwowzór kasetowy

a z tym było o tyle ciekawie, że muzyka powstawała aż przez trzy lata i dużo w niej było nieużytków i przestojów, bo to był błogosławiony czas bez żadnych nietrafnych uczući takich tam, dlatego niepozorny numer Noness (stary numer Bagersów z tekstem z Furtwangen) stoi tu w centrum

w powyższym linku akurat nie najlepsza wersja Towards, ale wciąż to jedna z dwóch moich ulubionych piosenek Soundrops

no i po raz pierwszy taka okładka o jaką mi zawsze chodziło - jakiś marginalny widoczek z Ziemi Kłodzkiej autorstwa Witka, na razie bardzo zohydzony przez napisy, ale następnym razem będzie lepiej
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
Ostatnio zmieniony przez Lodge 2015-10-17, 00:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2011-04-17, 20:05   

"Noness" Bagersów? Fajnie :D .
Zapąniałem że to moje zdjęcie na okładce i poczułem się zaszczycony :D .
I dobrze, że "Against..." tak nisko u Ciebie przez sprawy techniczne a nie tak ogólnie - bardzo lubię ten numer. Pamiętam, że zaskoczył mnie sobą na "Bottle of Oil" (tape) - nie znałem wówczas jeszcze Soundrops od tej strony.
(Ciekawe, że on tam był a już nie jest ;) )
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-04-17, 22:10   

Witt napisał/a:
"Noness" Bagersów? Fajnie :D .


wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będą tam gitary od tyłu, ten pomys przypełznoł gdzieś w liceum, a jak już przyszło co do czego to to co chciałem żeby było w finalnym nagraniu od tyłu najpierw nagrałem normalnie, odwróciłem i nauczyłem się tego co wyszło, nagrałem to i odwróciłem - udało się mniej więcej jak chciałem, a jeszcze te głosiki przy okazji się wynalazły :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Fengari 
terrorystka


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 1098
Skąd: ycjo suabo
Wysłany: 2011-06-09, 23:03   

A ta płyta od razu stała się jedną z moich ulubionych i nadal jest. Wręcz z czasem coraz bardziej ją doceniam! :D
Raczej równa, ale wyrazista, zróżnicowana brzmieniowo i większość kawałków tutaj dość charakterystyczna i zapamiętywalna. I nie ma tu nic, czego bym nie lubiła, za to są rzeczy wybitne! :)

1. Will? - zaraz ja się spytam po co woda z kibla na początku poważnego kawałka, a Gero powie, że kranówa jednak. ;) :) A na groovesharku to w ogóle brzmi jak coś zupełnie innego. ;)
Dużo mieści w sobie ten numer. I to nie w sensie wielu zwrotów akcji, bo tych nie ma za bardzo, ale tak niemal na raz, równocześnie - jest i spokojny, kojący i niespokojny i pełen napięcia, jest w nim ból a jednak budzi pogodne uczucia...
2. More Than That - słyszę tu klimat optymistycznej wyprawy poszukiwawczej. Bardzo tu lubię pierwszoplanowe gitarki, lubię to 'tu du du' ale w wykonaniu basu, niekoniecznie w wykonaniu wokalnym ;) , gitarową wstawkę-niespodziankę która wyskakuje na końcu kiedy człowiek myśli, że już po wszystkim, i to złagodzenie w środku 'love is there'. :)
3. The Fervent - zaczyna się leniwie, potem następuje radosny zryw, a potem jedno splata się z drugim w różnych proporcjach. Fajnie. :)
4. Out - super, może tylko to zwolnienie w środku za długie i zbyt zwolnione ;) , a może niesłusznie się czepiam. ;) Za to szczególnie uwielbiam fragment 'on the silent waters - what did we see? - was it not us hand in hand?'. W ogóle całość ma świetny klimat, rytm podróży - niech będzie, że pociągiem. :)
5. Blady strach na wróble - taka mała niepoważna/poważna? wstawka, a lubię ją i sama nie wiem czemu, bardzo mi tu pasuje w tym miejscu. :)
6. The Hermit`s Song -słychać tu trochę deszczu (ale takiego letniego, ciepłego), trochę rozmarzonej tęsknoty, trochę czadowego zamętu, i świetne jest to narastające napięcie w końcówce! (Choć może troszkę za długo narasta, przez to nieco traci na sile...)
7. I Am Off - chyba najmniej go lubię z całej płyty, a może i nie... :) Trochę denerwuje, ale jednocześnie trochę radośnie rozbraja każąc fikać koziołki. ;) A te wolne, błogie fragmenty w ogóle fajne są. Podoba mi się bardzo pomysł dodania mellotronu w nowej wersji - przez to piosenka w pewnym momencie nabiera dramatyzmu i owa beztroska radość coraz trudniej się przebija aż w końcu ginie w narastającym poczuciu bolesnego zagrożenia.
8. No-ness - fajny jest jednak ten efekt z gitarą do tyłu - jakby coś uciekało z rąk, spod nóg, człowiek traci grunt i czuje, że zaraz się przewróci. :)
9. A Temple - bardzo pozytywny numer. Wiara i nadzieja!
10. It Will Burst - jeden z moich ulubionych kawałków tutaj, głównie ze względu na piękną, poruszającą gitarową końcówkę, ale i subtelny motyw przewijający się przez całość. I cudne napięcie pojawiające się w wokalu.
11. Against the Walls - a to już zdecydowany no.1! W moim prywatnym (i fakt, niezbyt kompetentnym) odczuciu to z powodzeniem mógłby być jakiś numer Pink Floydów! Monumentalne, przestrzenne (w sensie krajobrazowym) brzmienie kryjące w sobie ogromny ciężar uczuć. Moc! I wgniatająca w fotel gitara!
12. The Lighthouse - tu następuje bardzo potrzebne ocieplenie po poprzednim - zwalającym z nóg - ale jednak owiewającym chłodem utworze. Powrót do domu, gdzie pali się ogień i ściany chronią przed wiatrem i deszczem.
13. An Oak Girl - konkuruje z 'I am offem' o pozycję najsłabszego dla mnie momentu na płycie. Ale i tak ma w sobie coś fajnego (podobnie jak tamto ;) ). Przebojowy i nie sposób nie lubić i uwolnić się od końcowego 'to share to share'. :)
14. Whatever Falls - raz brzmi jakby już dział się na przedpolach nieba, by zaraz potem dopiero za niebem tęsknić i ku niemu się wyrywać, i tak na zmianę. :)
15. Waiting For The Green - to gdzie dziś się wybieramy? W jakie zielone pola, łąki, doliny? :D
16. Towards - przepiękne, i smutne ale jest w tym smutku jakaś słodycz...

Super!
No i bez przesady z tym zohydzeniem okładki przez napisy. Toć one całkiem subtelne są. ;)
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2011-06-10, 00:05   

Fengari napisał/a:

1. Will? - zaraz ja się spytam po co woda z kibla na początku poważnego kawałka, a Gero powie, że kranówa jednak. ;) :)


niee :) to zwielokrotniony echem przesyp pionków w pudełku od backgammona

od spuszczeniu wody z kibla zaczyna się za to słynna kaseta Songs From Ventricles and Thresholds :)

(oprócz wersji Mikiego bo czułem że Jemu to nie wypada takiego czegoś na początek dać)

E E E!
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2076
Wysłany: 2011-06-10, 00:07   

He he he he he he he he!
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2012-10-29, 01:29   

nowe wideo Soundrops, tym razem bardzo dobitne

popaczmy na Łopatologiego:

http://www.youtube.com/watch?v=6WBIQ-FaqXc
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2012-10-29, 15:17   

John "Łopato" Lodge :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2013-09-06, 16:55   

kolejny remaster: Interim - ponieważ ten album był przez dugo najbardziej popularny na laście, straciłem do niego serce i całkiem zapomnaem jak jest niezły :)

prosz:
https://thesoundrops.bandcamp.com/album/interim-2
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2015-07-08, 00:03   

nowa wersja numeru Will?

oraz nowy teledysk - tym razem przechodzi na wieży widokowej koło Pszczewa w lubuskiem

https://www.youtube.com/watch?v=8cevCkuFwYw
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2015-07-08, 08:06   

Fajny moment z siedzeniem na różnych schodach
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group